Kripto Para

Twitter CEO’su paylaştı, kriptocular heyecanlandı!

  Twitter CEO’su Jack Dorsey, Lightning cüzdanlarını entegre eden sosyal medya platformunun planları hakkında yeni açıklamalarıyla gündeme geldi. Dorsey, Twitter’ın NFT’leri depolaması için için bir cüzdan adresine sahip olduğunu tartışan bir paylaşımda bulundu…

  Kripto para sektörüne verdiği destekle tanınan Twitter CEO’su ve kurucu ortağı Jack Dorsey, son açıklamalarıyla yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Geçmişten beri kripto paraların en büyük savunucularından biri olan Dorsey, Twitter sosyal medya platformu ile kripto paralar arasındaki bağlantıyı arttırmak istiyor. 

  Twitter CEO’su Jack Dorsey, son paylaştığı tweette, sosyal medya platformunun Lightning cüzdanlarını entegre etme olasılığına değindi. Kripto para topluluğunu heyecanlandıran bu gelişmede NFT’leri depolamak için potansiyel olarak bir cüzdan adresine sahip olan Twitter hesaplarını gündeme getirdi.

  Twitter’dan ETH Desteği Mi Geliyor?

  Jack Dorsey, Twitter sosyal medya platformunun hesapları NFT depolayabiliyorsa, bunun Ethereum’a sosyal medya platformundan daha fazla katkı sağlayacağını belirtti. Böylelikle Twitter’ın Lightning cüzdanlarına bağlanabileceğini ima eden Dorsey, özellikle ETH topluluğunda büyük heyecan yarattı

  Bunun ötesinde açıklama yapmayan Dorsey’in bu paylaşımı kripto para piyasasını heyecanlandırmak için yeterli oldu. Lightning cüzdanları hakkında daha önce de böyle bir haber ortaya atıldığı için yatırımcılarda heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Haziran 2021’de Dorsey, bu işlemin sadece bir zaman meselesi olduğunu vurgulamıştı.

  Square Güç Kazanıyor

  Twitter CEO’su Jack Dorsey aynı zamanda kripto para şirketi Square kurucusu konumunda. Kriptoyu destekleyen ünlü yönetici, Bitcoin hizmetleriyle ilgili oldukça iyi sonuçlar elde etti ve bu süreci başarılı bir şekilde sürdürüyor. Square hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırmak için birden fazla girişim üzerinde çalışıyor. 

  Analistler, Square’in son bir yıl içerisindeki performansına dikkat ettiklerinde, kripto hizmetlerine olan ilginin ne kadar güçlü olduğunu da gözler önüne seriyor. 2021 yılının ilk çeyreğinde, Square’in Bitcoin satış geliri, tüm ürünler arasında en yüksek seviyeye ulaşmasıyla rekor kırmıştı. Son 1 yıl içinde 11 kat değer kazanan şirket güç kazanmaya devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle