Kripto Para

Solana saldırıyı gerçekleştiren hacker’a ödül verecek!

  Etheruem’un rakibi Solana saldırı şokunu atlatmakla kalmadı, saldırıyı gerçekleştiren hacker’a ödül vaat etti! Slope Wallet üzerinden yaşanan son saldırı ardından saldırganların peşine düşen ekip bir sonuca varamazken, çareyi bizzat saldırgana ödül vermekte buldu.

  Solana ekosisteminde yaşanan saldırı şoku atlatılmaya çalışılırken atılan bir adım herkesi şaşkına çevirdi. Slope Wallet üzerinden yaşanan saldırının peşine düşen fakat hacker ya da hacker’lara ilişkin bir sonuca varamayan Solana ekibi, çareyi hacker’ın kendisine ödül vaat etmekte buldu!

  “Ödül Çalınan Fonların Yüzde 10’u!

  Slope Wallet, yaşadığı fon kayıplarını telafi etmek için çalışıyor fakat henüz tüm miktara ulaşmakta oldukça uzak. Kayıpları telafi etmeyi kafaya koyan ekip, bu nedenle saldırıyı yapan hacker’a seslenerek çalınan fonların %10’unu ödül olarak vermeyi vaat etti.

  Solana tabanlı cüzdan yetkileri yaptıkları açıklamada fonların iadesini istiyor ve bunun için 48 saat veriyor. Hacker’ın fonları iade etmesi halinde ödül alacağının sözünü veren yetkililer, “Hacker çalınan fonları aşağıda bulunan cüzdan adresine iade ederse, bu fon miktarının yüzde 10’u kadar bir ödül kazanacak. Slope ekibi, saldırganın parayı 48 saat içinde fonları iade etmesi halinde herhangi bir yasal işlem başlatmayacağına söz veriyor.” dediler.

  48 Sat Mühlet Başladı!

  Slope yetkilileri, herhangi bir yasal takip başlatmama ve ödül verme sözü ile hacker’lara seslenirken 48 saatlik süre belirtmeyi ihmal etmediler. 48 saatlik sürede geri sayım başlarken henüz hacker’lardan bir açıklama ya da anlaşma girişimi gözlenmedi.

  8 Milyon Doları Aşana SOL Token Çalınmıştı!

  Solana ekosistemi geçtiğimiz günlerde sebebinin Slope Wallet olduğu bir saldırı şoku yaşadılar. Kullanıcılara ait özel anahtar kelimelere erişen ve bu yolla ağa saldırı düzenleyen hacker’lar, 8 binden fazla cüzdandan SOL token çaldılar.

  Saldırıda değeri 8 milyon doları aşan SOL token’in çalındığı bilgisi paylaşılırken fonların geri alınmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Slope kullanıcılarına özel anahtar kelimelerini değiştirmelerini ve fonlarını bu cüzdanlara aktarmalarını tavsiye eden ekip, zararı telafi etmek için hacker’lar ile pazarlık masasına oturmaya hazır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle