BTC fiyatında 15.000 doları işaret etti

  Kripto para piyasasında sert düzeltme sonrası toparlanma belirtileri gözlemleniyor. Ünlü kripto para analisti ve Sublime Traders kurucusu Andrei Stanciulescu, BTC fiyatında yeni bir tahminde bulundu…

  Kripto para piyasasının genelinde yaşanan düşüş, pek çok yatırımcıyı tedirgin etti. Çin’den gelen olumsuz haberlerin de etkisiyle Bitcoin fiyatındaki gerileme hız kazandı ve son 7 gün içinde yüzde 20’den fazla değer kaybı yaşandı. Bu görünümün kripto paralarda ayı piyasası olup olmadığı ise henüz kesinleşmedi.

  Popüler kripto para analisti ve Sublime Traders kurucusu Andrei Stanciulescu, piyasadaki genel görünüm hakkında açıklamalar yaptı. Ayı piyasasının henüz gelmediğini ve son düzeltmeyi sadece boğa tuzağı olarak değerlendiren analist önemli ifadeler kullandı. Andrei Stanciulescu’ya göre Bitcoin fiyatı büyük yükselişten önce 15 bin dolar seviyesine kadar gerileyecek.

  BTC Fiyatında 15 Bin Dolar Tahmini

  Deneyimli analist, son röportajında Bitcoin’in birkaç ay daha düşüş yaşayabileceğine vurgu yaptı. BTC/USD grafiğinde şimdilik 30 bin dolar desteğinin önemli olduğunu hatırlatan Andrei Stanciulescu, bu desteğin kaybedilmesi durumunda olacakları açıkladı. Popüler analistin yaptğı BTC fiyat tahminine göre, olası düşüş hareketlerinde BTC fiyatında 15 bin dolar seviyesi görülebilir. 

  Geçtiğimiz aylarda 64 bin dolar seviyelerine kadar tırmanan lider kripto para biriminin bu seviyelere düşmesi hakkında konuşan analist önemli uyarılar yaptı. Bu düşüşe rağmen, BTC fiyatında yükselişin gecikmeyeceğini düşünen Andrei Stanciulescu, yeni bir rekor bekliyor.

  “Bitcoin 80 Bin Dolar ve Üzerine Çıkabilir”

  Kripto para topluluğu tarafından yakından takip edilen Andrei Stanciulescu, son röportajında yıl bitmeden önce BTC fiyatındaki yeni rekorların kırılacağını ifade etti: “Bence yıl sonuna kadar eğer bu formasyonu hızlı tamamlayabilirsek, 80 bin dolara veya çok daha yükseklere çıkma şansımız bulunuyor.”

  Kripto para piyasasının lider varlığı Bitcoin’in yeni bir rekor kırması aynı zamanda altcoin projeleri için de toparlanma anlamına geliyor. Yaz aylarında Binance Coin, Cardano ve Ethereum gibi popüler altcoinlerde yaşanacak güncelleştirmelerin de fiyatlara olumlu yansıması bekleniyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle