Milyarder iş adamı: Bitcoin tıpkı altın gibi kalıcı olacak

  Kripto para basınında sık sık adından söz ettiren milyarder iş insanı David Rubenstein, Bitcoin yatırımcılarını sevindirecek açıklamalarda bulundu. Ünlü milyardere göre BTC ve kripto paralar, finansal ortamın bir parçası olarak kalıcı olacak…

  Kripto para sektörünün yakından tanıdığı isimlerden olan milyarder iş insanı David Rubenstein, yatırımcıları sevindirecek açıklamalarda bulundu. Bitcoin gibi kripto paraların uzun yıllar boyunca finansal ortamın bir parçası olarak kalacağına inanan Rubenstein, Bitcoin’i altının bir alternatifi olarak görüyor.

  Yönetimi altında 260 milyar dolarlık varlık bulunan varlık yönetimi şirketi Carlyle Group’un kurucu ortağı ve eş başkanı olan David Rubenstein şunları aktardı: “Kripto paranın kalıcı olacağını düşünüyorum. Yok olup gitmeyecekler, tıpkı altının yok olup gitmemesi gibi. Fiyatı değişken ve dün iyi bir gün değildi ama bu, nispeten yeni olan her şeyin için böyledir ve kripto paranın yok olup gittiğini göreceğinizi sanmıyorum. Kalıcı olacak.”

  “Bitcoin, Altının Alternatifi”

  CNBC kanalına röportaj veren David Rubenstein, piyasadaki bazı üst düzey yatırımcıların, Bitcoin’i altının bir alternatifi olabilecek varlık olarak gördüğünü aktardı. Ünlü milyarder ayrıca doğrudan kripto para birimlerine olmasa da kripto para alım satım hizmeti veren şirketlere kişisel olarak yatırım yaptığını kaydetti.

  Mevcut finansal sisteme alternatif arayışı ve bu konudaki iştahın her geçen gün arttığını vurgulayan Rubenstein, insanların geleneksel para birimlerinden farklı bir şey aradığını belirtti. Ünlü milyarderin kripto para birimleri ve sektörü hakkında yapmış olduğu bu açıklamalar toplulukta geniş yankı buldu. 

  “Büyük İniş ve Çıkışlara Hazır Olmalısınız”

  Kripto para piyasasının son dönemdeki yüksek volatilitesi hakkında da açıklamalar yapan David Rubenstein, bu piyasanın geleneksel piyasalardan farkına değindi. Carlyle Group’un kurucu ortağı ve eş başkanı son olarak şunları söyledi: “Kripto para birimlerine yatırım yapıyorsanız büyük iniş ve çıkışlar ve dalgalanmalara hazırlıklı olmalısınız. Buna hazırlıklı değilseniz kripto paralara yatırım yapmayın.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle