Analistler açıkladı: BTC fiyatındaki artış buna bağlı

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki belirsizlik sürüyor. CryptoQuant analistleri, BTC grafiğindeki son durumu değerlendirerek BTC fiyatındaki yükselişi için kritik seviyeyi açıkladı.

  Kripto para yatırımcıları, BTC’de toparlanma sinyallerine odaklanırken henüz piyasada yükseliş için önemli bir gelişme yaşanmadı. Uzun bir süredir BTC’nin yükselişe geçmesini bekleyen yatırımcılar uzmanlardan gelen açıklamaları yakından takip ediyor. BTC yaklaşık 2 aydır yatay hareket ettikten sonra sert düşüşle 25 bin dolara kadar gerilemişti.

  En büyük kripto para birimi BTC fiyatının geleceği konusunda tahmin yapan uzmanlar, grafikteki son sinyalleri yorumladı. BTC fiyatının yukarı yönlü hareket etmesini bekleyen yatırımcılar son düşüşle birlikte ters köşe olmuştu. Şimdi bir sonraki hamleye daha hazırlıklı olmak isteyen yatırımcılar uzmanlardan gelen açıklamalara odaklandı.

  Önce Stablecoin Arzının Artması Bekleniyor

  Kripto para analiz platformu CryptoQuant sosyal medya hesabından yeni bir paylaşımda bulundu. Analistler, dolaşımdaki kısa vadeli stablecoin arzının düşmeye devam ettiğine dikkat çekti. CryptoQuant ekibinden SunMoon’un analizinde dolaşımdaki kısa vadeli stablecoin arzı her yükseldiğinde BTC fiyatının yukarı hareket ettiğini hatırlattı.

  Uzmanlar kısa vadeli stablecoin arzı ile BTC fiyatını karşılaştırdı. Daha önceden pek çok kez kendini kanıtlayan bu metrik yatırımcıları heyecanlandırmaya yetti. Analistlere göre BTC fiyatının önümüzdeki günlerde yükselişe geçebilmesi için öncelikle söz konusu stablecoin metriğinde artış yaşanması gerekiyor.

  BTC Yükselişe Geçecek Mi?

  2023 yılında 3 kez ralli yapan BTC 21 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkarak yükseliş sinyalleri göstermişti. BTC’nin önümüzdeki günlerde yükselişe geçip geçmeyeceğini merak eden yatırımcılar bu grafiklerdeki görünümü inceliyor. Uzmanlar, dolaşımdaki kısa vadeli stablecoin arzının 21 günlük hareketli ortalamasına dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor.

  En büyük kripto para birimi BTC fiyatındaki düşüş sinyalleri yatırımcıları tedirgin ediyor. Lider kripto para, yeni haftanın ilk işlem gününe kırmızı renkte başladı. BTC fiyatı 26 bin dolar üzerinde tutunma savaşı verirken anlık olarak 25 bin 974 dolar seviyesinden işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle