Kripto Para

FED Başkanından çarpıcı Bitcoin yorumu

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden FED Başkanı Jerome Powell, Bitcoin (BTC) hakkında konuştu. Powell, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) hakkında da önemli ifadeler kullandı…

  Kripto para basını ve topluluğunun gündem konularından biri de Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) tarafından gerçekleştirilen dijital para birimleri etkinliği oldu. Etkinlikte konuşma yapan finans dünyasının önemli isimleri arasında ABD Merkez Bankası FED Başkanı Jerome Powell de yer aldı. Powell’ın kripto paralar ve dijital merkez bankası para birimleri hakkındaki yorumları dikkat çekti.

  “Kripto Paralar Spekülasyon Varlığı”

  Konuşmasında daha önce dijital merkez bankası para birimleri olan CBDC’ler hakkında aceleci olmadıklarını söylediğini hatırlatan Powell, şunları ifade etti: “Şimdiye kadar özel kripto para birimleri, değer deposu olarak iyi bir işlev gösteremediler.” FED Başkanını bu açıklaması kripto para topluluğunun hoşuna gitmese de piyasa üzerinde büyük çaplı etki de yaratmamasıyla dikkat çekti.

  ABD Merkez Bankası FED’in dijital dolar çıkarmak için çalışmalarına ve deneme sürecine devam ettiklerini söyleyen Başkan Powell, kripto paralara yüklendi. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yeterince etkili bir performans çizemediklerini belirten Powell şunları aktardı: “Çalışmalarımız, Bitcoin gibi gelişen diğer özel para birimleri tarafından sağlanmıyor. Kripto paralar, daha çok spekülasyon içindir. Ödeme aracı olarak kullanmak için değil.” 

  “Kripto Paralar Altına Benziyor”

  FED Başkanı Jerome Powell, etkinlikte yaptığı konuşmasında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini değer saklama aracı olarak dolardan çok altına benzetti: “Kripto varlıkları, dolardan çok altına benziyor.” Finans dünyasının önde gelen isimlerinden olan Powell’ın kripto para birimleri hakkındaki olumsuz açıklamaları, piyasalardaki BTC yükselişini yavaşlattı. Gün içinde yükselme eğilimi gösteren BTC fiyatında az da olsa düşüş hareketi gözlemlendi. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle