Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 30 Ekim – 6 Kasım 2021

  Kripto para piyasasında inişli çıkışlı bir grafik çizen altcoinler, geride kalan haftada yatırımcılarına ciddi kazançlar sağladı. En popüler altcoin projeleri yükseliş performansları bakımından beklentileri karşılayamazken, bazı altcoinlerde inanılmaz değer artışları görüldü.

  30 Ekim ile 6 Kasım 2021 tarihleri arasında haftalık bazda yatırımcısına en çok kazandıran altcoinleri ve önemli gelişmeleri haberimizde bulabilirsiniz. 

  Loopring (LRC)

  Yatırımcısına son 7 günde en fazla kazandıran altcoin pojesi Loopring (LRC) coin oldu. 2021 yılında patlama yapan NFT sektörüne adımını atan projenin duyurusu yatırımcıların heyecanlanmasına yetti. LRC coin artan taleple birlikte son 7 gün içinde yüzde 126 oranında getiri sağlamasıyla dikkatleri üzerine çekti. Analistler LRC coin fiyatının artmaya devam edebileceğini söylüyor. 

  Loopring GitHub platformundan elde edilen bilgilerle, GameStop ile bir NFT pazarı için bir ortaklık anlaşmasının duyurulmasıyla LRC coin yükselişi hız kazandı. GameStop, iş modelini çeşitlendirmeyi planladığını söyledi. Ancak şimdiye kadar, kulaktan kulağa yayılmakla sosyal medyada ilgi gören bu gelişmeler için resmi adımlar atılmadı. 

  Bununla birlikte, Loopring NFT dedikoduları, ortaklık anlaşmasının GameStop için uygun bir hareket olduğunu doğruladı. Sosyal medyada büyük ilgi gören iddialar, doğrulanmamış söylenti kategorisine girerken, GameStop Durum Tespiti, firmanın "kamuya açık haberler" için olmadığını ve proje tamamlandıktan sonra büyük olasılıkla açıklayacağını ekledi.

  Kadena (KDA)

  Düşük hacimli altcoin projelerinden biri olan Kadena (KDA) haftalık bazda yüzde 116 oranında değer kazanmasıyla listedeki yerini aldı. Yerli yatırımcıların fazla bilmediği altcoinlerden biri olan KDA coin ortaklık haberiyle yükselişe geçti. Yatırımcısının yüzünü güldüren KDA coin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra bir miktar satış yedi. 

  KDA coin için ivme artışı, protokolün Kadena ekosistemine tam olarak oluşturulmuş bir dönüştürülemeyen token (NFT) pazarını getirecek olan Immutable Records ile ortaklığının ardından gerçekleşti. KDA coin bu ortaklık ile birlikte hızlı yükselerek yeni bir ATH seviyesi belirledi. Uzmanlara göre KDA coin yükselişe devam edebilir. 

  Arweave (AR)

  Haftanın en çok kazandıran altcoinleri arasında yer alan Arweave (AR) coin, yüzde 65 oranındaki değer artışıyla yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. Yerli yatırımcıların zaman zaman kripto para cüzdanlarında yer verdikleri AR coin yükselişinde önemli gelişmeler etkili oldu. Sosyal medyada büyük ilgi gören bu gelişmelerle birlikte AR coine olan talep arttı.

  Arweave projesi, blok zincir depolama teknolojisi aracılığıyla Solana'ya veri yönetimi hizmetleri sağlamasıyla dikkat çekiyordu. Geliştiriciler tarafından yapılan AR coin yeni oyun fonu duyurusundan fiyat artışı yakaladı. AR coin, yalnızca dijital para birimi olmayan hizmetleri desteklemek veya bu hizmetleri işlemek için kullanılmaları anlamında diğer birçok kripto para biriminden farklıdır.

  Genel kripto para birimi alanındaki yükseliş ivmesine ek olarak, Arweave, blockchain oyunları için yeni bir finansman girişiminden destek almayı başardı. Bir gelişme AR coin fiyatındaki boğa rallisini tetikledi ve kripto para biriminde yüzde 65 oranında değer artışı yaşandı.  

  The Sandbox (SAND)

  Kripto para yatırımcıları arasında popüler olan The Sandbox oyununun simgesi olan SAND coin, son yedi gün içinde keskin bir artış kaydederek akılları alt üst etti. SAND coin fiyatı yüzde 54 oranında haftalık bazda değer kazandı. Çok hızı yükseldikten sonra satış baskısıyla karşılaşan SAND coin bu performansıyla yatırımcısını sevindirmeyi başardı. 

  SAND token, kullanıcıların arazi satın alabilecekleri, evler inşa edebilecekleri, kendi sanal mağazalarını, okullarını açabilecekleri ve gerçek kripto para birimini alabilecekleri aynı adı taşıyan meta veri tabanında ödeme olarak kullanılmaktadır. Ekim ayının son günlerinde ve Kasım ayının başlarında, SAND coinin değeri ciddi oranda arttı.

  Bu büyümenin olası nedeni, Mark Zuckerberg'in Facebook'u yeniden markalaştırdığını ve Meta olarak yeniden adlandırdığını ve yeni bir metaverse oluşturmayı ima etmesiydi. Uzmanlar, metaverse'in gelecek yıl popülerleşeceğini tahmin ediyor, bu nedenle tokenin fiyat artışı için iyi bir şansı var.

  Crypto.com Coin (CRO)

  Haftalık bazda yatırımcısına en fazla kazandıran altcoin projelerinden bir diğeri de Crypto.com Coin (CRO) oldu. CRO coin yüzde 52 oranında değer artışıyla haftanın en çok kazandıran altcoinleri arasına girdi. Dev borsa Coinbase listeleme duyurusu CRO coin fiyatındaki artışın en büyük sebebi oldu. 

  Halka açık kripto para borsası Coinbase, son zamanlarda kripto varlıklarını agresif bir şekilde listelemesiyle gündemden düşmedi. Coinbase Ethereum tabanlı CRO ticaretinin hemen başlayacağını duyurdu. Bu duyuru ile birlikte CRO coinin kısa süre zarfında işlem hacminin yüzde 20'sinden fazlası Coinbase'den geldi. 

  Crypto.com, FTX ve hatta Coinbase gibi, spor hayranlarını platforma çekmek için tam saha baskısına girdi. Bir UFC NFT koleksiyonu hazırlayan proje NBA takımı Philadelphia 76ers ile bir koleksiyon yaptı. Proje ayrıca Formula 1 ile beş yıllık bir sponsorluk anlaşması imzaladı ve geçen haftaki "Perşembe Gecesi Futbolu" için film yıldızı Matt Damon ile bir reklam kampanyası başlattı. Bu gelişmeler CRO coin fiyatındaki yükselişi destekleyici etki yarattı. 

  Holo (HOT)

  Yatırımcısına en çok kazandıran altcoinler arasında Holo (HOT) coin de yer aldı. Yerli kripto para yatırımcılarının da cüzdanlarında yer alan HOT coin haftalık bazda yüzde 35 oranında değer kazandı. HOT coinin fiyatındaki yükseliş test aşamasına geçilmesiyle birlikte başladı. 

  Altcoin yatırımcılarının tercih ettiği Holo, bu hafta Elemental Chat isimli bir uygulamanın test aşamasına başladı. Bu uygulama, Holochain Launcher ile bağımsız bir node olarak da çalıştırılabileceği açıklandı. Holo geliştirici ekibinin sosyal medyadan yaptığı duyuruda şu ifadeler yer aldı:

  “Elemental Chat'in herkese açık olarak yayınlanmasına yönelik sürecimizin ilk aşaması, bu hafta, sohbet uygulamasının Holo'da barındırılan bir uygulama olarak çalıştığı ve ayrıca Holochain Launcher'ı kullanarak bağımsız bir düğüm olarak çalıştığı bir birlikte çalışabilirlik testiyle başladı.” Bu duyurunun ardından HOT coin fiyatında hızlı bir yükseliş trendi başladı. 

  Holo , deneyimli geliştiriciler arasında gösterilen Arthur Brock ve Eric Harris-Braun tarafından kuruldu. İkili, proje üzerinde çalışmaya ilk olarak Aralık 2016'da, gelecekteki bir P2P ekonomisini güçlendirmek için tasarlanmış bir araç ve teknoloji geliştiricisi olan MetaCurrency Projesiyle başlamıştı. O günden bu yana Holo projesi gördüğü geliştirmeler ile altcoin piyasasında dikkat çekmeye ve yatırımcısını çoğaltmaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle