Ünlü analist BTC düşüşünü yorumladı: Ralliye devam!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı geçen hafta sonu yaşadığı sert düzeltmeden sonra toparlanmaya çalışırken bir kez daha düşüş yaşadı. Kripto para yatırımcılarının terste yakalandığı bu düşüş hakkında PlanB önemli açıklamalar yaptı…

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü analistlerden PlanB, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kripto endüstrisinde Bitcoin stok akış modeli veya S2F modeliyle tanınan başarılı analistin son Bitcoin (BTC) düşüşü hakkındaki mantıklı açıklamaları dikkat çekti. Yatırımcılar ve traderlar, uzman ismin bu paylaşımına büyük ilgi gösterdi.

  Kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Hiçbir şey düz bir çizgide yukarı gitmiyor” ifadelerini kullanan PlanB düşüşü değerlendirdi. Tanınmış kripto para analistine göre BTC fiyatında görülen son düşüş, boğa koşusunun bittiği anlamına gelmiyor. Bu açıklamalar BTC yatırımcılarının da endişelerini biraz daha hafifletti ve onları umutlandırdı.

  BTC Düşüşü Hakkında Değerlendirme

  Kripto para camiasının en sevilen ve yakından takip edilen isimlerinden olan PlanB’nin bulduğu stok akış modeli büyük ilgi görüyor. Bu model aslında Bitcoin’in fiyatını, yarılanmaları ve artan kıtlığı ile birlikte yukarı doğru bir yol boyunca sürdürmesini esas alıyor. Bunun yanı sıra konsept etrafındaki farklı bakış açılarını da hesaba katarak bir dizi farklı model oluşumuna da yardımcı oluyor. 

  Ünlü analist geçtiğimiz gün yapmış olduğu Twitter paylaşımında BTC piyasasındaki önceki halving (yarılanma) olaylarına dikkat çekti. Bu olayların her birinin ardından ortaya çıkan boğa piyasaları sırasında Bitcoin’in fiyat hareketinin bir çizelgesini gözler önüne serdi. Bilindiği üzere BTC halvingleri 2012, 2016 ve 2020 yılarında gerçekleşti. Bunun arından 2013, 2017 ve 2021 piyasaları ortaya çıktı.

  BTC Boğa Rallisi Devam Edecek

  Analist, bir önceki boğa rallisinin, daha büyük bir makro boğa döngüsünün arka planında fiyatta önemli ölçüde geri çekilme yaşattığını hatırlattı. 2013 yılındaki yükselişten sonra BTC yaklaşık yüzde 75 kayıp verdi

  Daha sonra 2014 yılındaki sert düşüşten önce BTC önemli kazançlar sağlamıştı. Benzer şekilde BTC fiyatı 2017 rallisinde de önemli kazançlardan sonra yüzde 40 oranında düşüş yaşadı. Ancak hemen ardından gelen aylarda ayı piyasasına girmeden önce yeni zirvelere ulaştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle