Dogefather rolünü üstlenen Elon Musk beklentileri karşılayamadı

  Altcoin piyasasının son dönemdeki en popüler kripto para birimlerinden biri olan Dogecoin (DOGE) fiyatındaki hareketlilik devam ediyor. Elon Musk'ın katıldığı Saturday Night Live bölümünün ardından Dogecoin yükselişini sağlayamadı…

  Kripto para dünyasının son dönemde en çok ilgi çeken kripto para birimlerinden olan Dogecoin (DOGE) hızlı yükselişi ile yatırımcısını sevindirmişti. Kısa sürede en büyük 4. kripto para birimi olmayı başaran Dogecoin yükselişinin arkasında Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk da etkili oluyor.

  Elon Musk'ın Twitter'da sık sık bahsettiği, internet esprisi olarak doğan kripto para Dogecoin, altcoin yatırımcılarından büyük ilgi görüyor. Tesla CEO'sunun katıldığı Saturday Night Live bölümü öncesinde piyasada büyük bir yükseliş beklentisi oluşturan Elon Musk, kendisini Dogefatger (Doge babası) olarak ilan etmişti. Ancak bu rol, Dogecoin’e yaramadı.

  Saturday Night Live Şovunda Dogecoin Konusu

  ABD’nin en çok izlenen televizyon şovlarından biri olan Saturday Night Live’a konuk olan Elon Musk’ın yaptığı konuşmalarda Dogecoin’den bahsetmesi dikkatlerden kaçmadı. Oğluna şakayla karışık "Anneler Günü hediyesi olarak umarım Dogecoin almam" diyen ünlü milyarderin bu esprisi dikkat çekti.

  Kendinden "Dogefather (Doge Babası)" olarak bahseden Musk, Bitcoin, Ether ve Dogecoin fiyatlarının yükseldiğini söylese de program kripto para piyasasında beklenen etkiyi yaratamadı. Tokenin tarihi ve dolaşımda olan arzı gibi bilgiler vererek kaçınmaya çalışan Musk, nihayetinde Dogecoin'in en az ABD doları kadar gerçek olduğunu söyledi.

  Dogecoin Hakkında “Dolandırıcılık” Dedi 

  Kripto para piyasasının önde gelen altcoin projelerinden biri olan Dogecoin fiyatında uzun bir süredir yükseliş beklentisi devam ediyordu. Çoğu kişi, Musk'ın iki hafta önce TV şovunda "Dogefather" karakteriyle gözükeceğini duyurmasının ardından kripto paranın fiyatının artmasını bekliyordu. Ancak programda konuşulanlar DOGE fiyatına olumlu etki yaratmadı ve yüzde 30’a yakın değer kaybı görüldü.

  Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin hakkında çok sayıda tweet atsa da bu kripto para biriminden “dolandırıcılık” olarak bahsedince tepki topladı. Dogecoin, Tesla CEO'su, Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban ve Reddit yatırımcıları sayesinde büyük bir yükseliş göstermişti. Yaşanan düşüşten sonra Dogecoin fiyatında toparlanma işaretleri görüldü. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle