Alice Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda Alice Coin nedir, nasıl alınır, onun için yapılan yorumlar neler, dezavantajları ve avantajları ne sorularına bu yazımızda yanıt arayacağız. 

  Alice Coin Nedir?

  Alice Coin, My Neighbor Alice isimli sanal eşyalar ve adalar satın alınarak oynan oyun içinde kullanılabilen kripto para birimidir. Online arkadaşlar edinme ve dijital dünyada bir yaşamı yaratma üzerine kurulan oyunda, Alice Coin ödemeleri ile birden fazla dijital oyun objesi satın alınabilir.

  My Neighbor Alice oyununda kullanıcılar birer avatarla kendilerini temsil ederler. Bu avatarlar üzerine farklı dijital varlıkları satın almak ve onları geliştirmek için Alice Coin ödemesi yapılır. 

  Alice Coin Yorum

  Alice Coin analistlerin pozitif yorumlar gerçekleştirdiği bir tokendır. Alice Coin ile hedeflenen NFT kiralama modelinin onu daha güçlü hale getireceği belirtiliyor. Alice Coin sahipleri NFT’leri kiralayarak bunun üzerinden yeni Alice Coin kazançlarını faiz getirisi olarak elde ediyorlar. Alım-satım işleminden daha farklı bir yöntemli ile coin kazanmak isteyenlerin ise 2021 yılında Alice Coin’in tercih etmeye başladıkları belirtiliyor.

  Lark Davis başta olmak üzere bir çok analist, oyun oynarken eğlenceli şekilde coin kazanmayı mümkün kılan Alice Coin’in 2021 yıl sonunda 19 dolarlık fiyat düzeyine çıkabileceğini yorumlarında paylaşıyorlar. 

  Alice Coin Geleceği

  Alice Coin gelecek 5 yıl içinde 100x değer kazanması beklenen altcoinler listesinde yer alıyor. Aayush Jindal, Michael Van de Poppe, Lark Davis, Alice Coin’in ETH gibi güçlü altcoinler ile baş başa gidecek konuma 5 yıl içinde geleceğini belirtiyorlar. 

  Alice Coin’in hedefinin sadece bir Blockchain oyunda yer almak olmadığı analistlerce belirtiliyor. Alice Coin ile yapılmak istenenin, NFT’ler üzerinden başarı sağlamak olduğu aktarılıyor. Bunu en başarı şekilde ortaya koyan altcoin’in 2022 yılında 22 dolar seviyesinin üzerinde olması bekleniyor.

  Alice Coin Nasıl Alınır?

  Alice Coin almak için CoinDCX, Uniswap, Binance, BakerySwap gibi kripto para borsalarından yararlanılır. Bu borsalar arasından herhangi birine internetten giriş yapılması ve ardından ana sayfadan hesap açmak amacıyla “yeni kayıt“ sekmesinin tercih edilmesi gerekir. Bu seçimle ekrana hesap açılış tablosu yansıyacaktır. Tablo üzerine e-posta adresi ve kimlik bilgilerinin girilmesi ardından, ilgili onay komutu seçilmelidir.

  Aşamalar ardından rahatlıkla hesap açılışı tamamlanabilir. Artık satın alma emrini vermek için gerekli olan teminatı hesaba yatırma aşamasına geçilmelidir. Bunun için onay ardından görüntülenen sayfadan “kripto para hesabına para yatır“ sekmesine giriş gerçekleştirilip, tercih edilen kredi kartı üzerinden para transferi tamamlanır. 

  Bakiyesi satın alım için uygun hale gelen hesap üzerinden “kripto para al“ sekmesine giriş yapılır. Son bölümde ALICE olarak listede yer alan kripto para birimi ve alınmak istenilen miktar tanımlanıp, alım emri girilir. ALICE Coin miktarı ise hesaba bağlı sanal cüzdanda rahatlıkla görüntülenir. 

  Avantajları Neler?

  ALICE Coin sanal, masaüstü ve donanım cüzdan tiplerinde özel anahtar şifre ve PIN Kod altında saklanabilir. Özellikle masaüstü ve donanım cüzdan modellerinde saklanmaya uygunluğu, ağdan gelebilecek saldırı riski altında kalmasını önler.

  Cüzdanlar arası transferi, sınır ötesine kısa sürede, düşük masrafla yapılır. Bu avantajların yanında çok yönlü, geniş yelpazede işlem yapma fırsatını yatırımcıya sunar. Kripto para borsasında alım-satım yapmak, oyun içi karakter geliştirmek ve NFT’ler üzerinden faiz kazancı elde etmek, cüzdanında ALICE Coin olan kişinin aynı anda faydalanabileceği işlem çeşitleridir.

  Dezavantajları Ne?

  ALICE Coin’in dezavantajı kripto para piyasasında önemli rakiplerinin bulunmasıdır. Analistler en yakın rakibinin Axie İnfinity oyunu olduğunu belirtiyorlar. Bu oyunda kullanılabilen yerel token ile mücadele içinde olan ALICE Coin’in daha düşük oranlı faiz kazancını sunduğu belirtiliyor. Gelecekte 100x değer kazanımı hakkında öngörüleri sağlamlaştırmak için rakibini geçmesi gerekiyor.

  ALICE Coin kripto para borsasının volatilitesinden her altcoin gibi etkilenir. Bu yüzden anlık fiyat değişimlerini tablolara yansıtması diğer bir dezavantajıdır. Alım satımda fiyatın yakından takip edilmesi önemlidir. 

  Sonuç

  Alice Coin, bilgisayar oyuncularının ilgisini çekmeyi başaran bir altcoindir. Analistler onu gelecek vadeden bir altcoin olarak görüyorlar. 2022 başında 22 ile 24 dolar bandından hareket etmesi beklenen ALICE Coin’in nasıl bir yol çizeceğini ilerleyen süreçte hep birlikte göreceğiz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle