Alice Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, özellikle NFT’lere yakın ilgi duyan yatırımcıların takibindeki Alice Coin hakkında bilgileri sunacağız. Alive Coin nasıl alınır, projesindeki amaç ne, avantajları, dezavantajları neler, gelecekte nasıl bir noktada yer alabilir gibi soruları yanıtlamaya çalışacağız. 

  Alice Coin Nedir?

  Alice Coin, Animal Crossing gibi bir başarılı oyundan esinlenerek yapılan My Neighbor Alice oyununda kullanılan kripto para birimidir. Bu oyunda ilgi çekici dijital oyun eşyalarını almak, avatar güçlendirmek için Alice Coin ödemeleri ile işlem yapılır. Alice Coin, oyun içindeki sanal toprakları inşa ederken veya meyve, sebzelerin alışverişlerini yaparken kullanılan bir ödeme aracıdır. Alice Coin ile oyun içi önemli öğeleri alanlar, bunları diğer oyunculara satarak ve kiralayarak coin kazancı elde ederler.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Alice Coin projesinde amaç, teminat destekli NFT’leri oyuncular için sunmak ve onların faiz kazancı elde edebilmelerini sağlamaktır. Projenin amacı coin sahiplerine, NFT’leri, My Neighbor Alice oyunu içinde takas edebilme imkanını sunmaktır. Tüm bu işlemler için ise Ali Coin kullanılır. Diğer yandan geri satın alım, DeFi ürünlerini kiralama, staking gibi işlemler ise yine My Neighbor Alice oyuncuları tarafından yapılabilir. Proje hakkında daha detaylı bilgiyi şu linkteki Whitepaper sayfasından edinebilirsiniz.

  Alice Coin Yorum

  Alice Coin hakkında yatırımcı yorumları ele alındığında olumlu ifadelerle karşılaşılıyor. Yatırımcılar oyun içinde özel arsaları ve varlıkları satın alarak, ilerleyen dönemde bunları satışa çıkardıklarından söz etmişler. Yöntem sayesinde alım-satım işlemlerinin yanında NFT’ler üzerinden ideal bir kazanç sağlayabildiklerini açıklıyorlar. Bunu oluşabilecek yatırım kayıplarını dengelemek ve gidermek için bir yöntem olarak benimsediklerini açıklıyorlar.

  Alice Coin Geleceği

  Analistler tarafından, Alice Coin’in geleceğinde değerlenmenin olabileceği aktarıldı. Analistler, Alice Coin’in yatırımcıya kar sağlayacak bir çok farklı çekilişte yer aldığını belirtiyorlar. Özellikle değeri yüksek olan oyun arazilerini bedava kazanmak için minimum Alice Coin ödemesi ile oyun içinde çekilişe katılabilindiğini belirtiyorlar. 

  Bu avantajı kazanmak isteyenlerin ise 2021’de alım taleplerini yükseltebileceklerini düşünüyorlar. Alice Coin’in 2021 Temmuz ayı içinde 8.50 dolar ile 9 dolar bandı arasında fiyat artışına gidebileceğini tahmin ediyorlar.

  Alice Coin Nasıl Alınır?

  Alice Coin almak için atılacak adımlar:

  • 1. Adım: Alive Coin, Binance, Bithumb, Gate.io, Uniswap gibi kripto para borsalarında işlemdedir. İlgili borsaların herhangi birine girilmesi gerekir.
  • 2. Adım: Erişilen kripto para borsasından hesap oluşturulması ve bu sırada gelecek KYC (kimlik tanılama) adımlarının eksiksiz izlenmesi ve kaydedilmesi gerekir.
  • 3. Adım: Aktifleşen hesaba alım işlemi için para yatırılır.
  • 4. Adım: Bu bölümde artık borsadan, ALICE Coin paritesinin yer aldığı işlem sayfasına gidilmelidir. 
  • 5. Adım: Satın alma işlem alanında o andaki fiyattan veya daha avantajlı bir fiyat girişi üzerinden ALICE Coin satın alım emri verilir.
  • 6. Adım: Satın alma emrinin onayı ardından hesabın sanal cüzdanına gelen coinler burada saklanabilir, daha güvenli bir saklama şekli için ise donanım cüzdana transfer tercih edilebilir. 

  Tüm aşamaların doğru şekilde tamamlanması ardından satın alma işlemi de rahatlık yapılır.

  Avantajları Neler?

  Alice Coin avantajları şöyledir:

  • Faiz Kazancı: Alice Coin sahipleri oyun içinde önemli dijital varlıkları satın alıp, bunları dijital objelere yüksek ihtiyaç duyan diğer oyunculara kiralayabilirler. Kiralama işlemlerinde coin ödemelerini ise fazili talep edebilirler. 
  • Pasif Gelir Elde Etme: Alive Coin sahipleri sanal cüzdanlarında coin kilitleyerek, belirli vadede yeni kazançlar elde ederler.
  • Hız: Alice Coin hem alım-satım işlemlerinde hem de cüzdanlar arası sınır ötesi transferde dakikalar içinde işlem onayı sunar. 
  • Düşük Masraf: Alice Coin sahipleri takas ve cüzdanlar arası transferde oldukça düşüş işlem ücretlerine tabilerdir. 
  • Erişilebilirlik: Alice Coin, Binance ve diğer işlem hacmi geniş, küresel borsalarda listelendiğinden, ona kolay ulaşmak ve anında işleme girmek mümkündür. 

  Dezavantajları Ne?

  Alice Coin dezavantajları şunlardır:

  • NFT Satış Riski: Alice Coin ile oyun içinde NFT’leri satın alanlar veya kuralarda bunları kazananlar, diğer oyunculara satış üzerinden kar elde edebiliyorlar. Ancak burada dijital objeye ihtiyaç duyan başka bir oyuncu ile iletişime geçmek gerekir. Eğer NFT’ye talep bulunmazsa zarar riski yükselir. Diğer yandan teminatlı NFT’ler tercih edilebilir, ancak bunun için işlem sözleşmelerinde yer alan coin bakiyelerine sahip olmak gerekir. 
  • Saldırı Riski: Alive Coin, sanal cüzdanda saklanırken kripto para borsalarında oluşabilecek saldırlar ile aynı oranda ilişkilidir. Bu yüzden, güvenlik koşulları daha yüksek donanım cüzdanda saklanması tercih edilir. 

  Sonuç

  Alice Coin, My Neighbor Alice oyununda, oyunculara değer katan bir kripto para birimidir. NFT’ler ile ilişkili bu kripto paranın, 2021 senesinde değerlenebileceği düşünülüyor. Analistler, Alice Coin’in geleceğini parlak görüyorlar. NFT sektörünü oyun sektörü ile birleştiren bu projede, eşsiz ve heyecan verici canavarları bir araya getirmek mümkün.

  Bu tip oyun içi NFT karakterleri ile koleksiyon yapmak, onları satmak mümkün hale gelebiliyor. Eğer tahmin edilen fiyatlar tabloya gelirse, Alice Coin, hem ödüller hem de alım-satım işlemleri üzerinden kar sunabilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle