Ethereum’da balina istilası! Milyon milyon toplanıyor!

  En büyük altcoin Ethereum’da balina ilgisi artıyor! 16 Aralık’ta görülen yerel dip noktası ardından artan balina alımları ETH’da yükseliş sinyali olarak yorumlanıyor.

  Ethereum (ETH) cephesinde yatırımcıları heyecanlandıran gelişmeler yaşanmaya devam ediyor! 16 Aralık’ta görülen 1.168 dolarlık dip noktası ardından büyük yatırımcıları toplu bir şekilde ETH almaya başladı.

  Balina Aktivitesinde Artış Kaydedildi

  Zincir üstü analiz platformu Santiment, paylaştığı veriler ile altcoin yatırımcılarını heyecanlandırdı! Santiment tarafından paylaşılan verilere göre gün boyu balinalar tarafından Ethereum’da 611 işlem yapıldı!

  Yapılan işlem adedinin sayısı ile birlikte her bir işlem tutarı da dikkat çekiyor. Verilere göre bu işlemlerin ortalama değeri 100 bin dolar düzeylerinde! Perşembe günü ise sayının daha fazla arttığı söylenir, 1 milyon dolar civarında tam 419 işlem kaydedildi!

  Balinalar Sürekli ETH Topluyor!

  Santiment verilerini basit bir şekilde özetlemek gerekirse, balinalar en büyük altcoin’i toplamaya çoktan başladı. Bu sürecin ETH fiyatlarında olası bir yükselişi tetikleyebileceği düşünülüyor. Özellikle 16 Aralık tarihinde kaydedilen yerel dip noktasının akabinde gelen bu mal toplama süreci, piyasa ve uzmanlarca balinaların fırsat varken ETH topladıkları yönünde!

  The Merhe güncellemesi ile İş İspatı (PoW) konsensüs mekanizmasından Hisse İspatı (PoS) konsensüs mekanizmasına geçiş yapan ETH’da işler yolunda görülüyor. PoS sonrası güvenin ve verimliliğin arttığı altcoin’de geliştiriciler yeni bir büyük güncelleme için geri sayım yapıyorlar. Şangay hard fork’u olarak adlandırılan bu süreçte ETH 2.0 sözleşmesinin kilidi açılacak ve yeniden hatırlatmak gerekirse geliştiriciler, Şangay geliştirmesine The Merge’den bile büyük ilgi gösteriyorlar!

  Son 7 Günde Ethereum Fiyatlarındaki Artış Yüzde 5’e Yaklaştı

  Yerel dip sonrası Ethereum’da balinalarla birlikte perakende yatırımcılar da alım pozisyonunda görülüyor. CoinMarketCap verilerine göre bugün yatay bir seyir gözlenen en büyük altcoin’de son 7 gün primli geçti. Veriler, ETH fiyatının son 7 gün içinde yüzde 4,9 oranında artış kaydettiğini gösterdi. Özellikle şahin FOMC tutanakları ve yüksek enflasyon beklentisine karşı bile bu fiyatını koruması, Ethereum’un balinalarca güvenli bir pozisyon olarak görüldüğüne kanıt olarak gösteriliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle