Kripto Para

Glassnode raporu: Balinalar BTC toplamaya devam ediyor!

  Kripto para veri analiz firması Glassnode, son raporunda Bitcoin balinalarının tuttuğu BTC sayısına odaklandı. Piyasanın toparlanacağı yönünde ilk sinyallerin gelmeye başlaması yatırımcıları da sevindirdi. BTC balinalarının tuttuğu miktarda 80 bin artış yaşandı…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) nisan ayı ortalarında 65 bin dolar seviyesi ile tüm zamanların en yüksek seviyelerine tırmandı. Daha sonra peş peşe gelen düşüşlerle 30 bin doların altına kadar gerileyen BTC’de artık toparlanma belirtileri gelmeye başladı. Bin ila 10 bin BTC kapasiteli cüzdan adresleri yani Bitcoin balinalarının tuttukları varlık sayısı artmaya devam ediyor.

  Balinalarının Tuttuğu BTC Rekoru

  Kripto para veri analiz sağlayıcısı Glassnode, piyasadaki BTC balinalarının tuttukları Bitcoin sayısının 80 bin arttığını gözler önüne serdi. Şirketin raporunda balinaların toplamda 4 bin 216 milyon Bitcoin tuttukları tespit edildi. Bu cüzdanlarda bulunan Bitcoin sayısının yanı sıra balina sayısında da önemli bir artış görüldü. Şirket BTC balina sayısının son 3 haftanın zirvesine çıkarak 1922 olduğunu söyledi.

  Analistler, Bitcoin fiyatındaki yükselişlerde önemli payı olan balinaların alım yapmaya devam etmelerini piyasa açısından olumlu buluyor. Şubat ayında balinaların tuttukları Bitcoin sayısı rekor seviyeye çıkmıştı. Glassnode analistleri, o dönemde balinaların 4.542 milyon BTC tuttuklarını duyurmuştu. Mayıs başında satış yarak boğa koşusu kazançlarını almaya başlayan balinaların tuttuğu BTC sayısı bu dönemde yüzde 8 oranında düşüş yaşamıştı.

  Bitcoin Fiyatındaki Değişimler Etkili Oldu

  Lider kripto para bu süreçte 50 bin ila 60 bin dolar arasında sıkışmış, 64 binin altına indikten sonra bir daha bu barajı kıramamıştı. Bitcoin fiyatındaki bu düşüşte Tesla CEO’su Elon Musk’ın açıklamaları da etkili olmuştu. Lider kripto para birimi BTC fiyatı haziran ayında ise 30 bin dolar seviyesinin altına inerek yatırımcıları tedirgin etti.

  Son dönemde 30 bin dolar ile 40 bin dolar seviyeleri arasında gidip gelen Bitcoin fiyatında yükseliş beklentisi devam ediyor. Yatırımcılar, BTC balinalarının birikim yapmaya devam etmelerini göz önünde bulundurarak yeni bir boğa koşusu yaşanmasına olumlu bakıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle