Kripto Para

John McAfee’nin eşi, intihar hikayesine inanmıyor

  Dünyaca ünlü antivirüs yazılım programı McAfee’nin kurucusu John McAfee, 23 Haziran’da Barselona’daki hücresinde ölü bulunmuştu. İntihar ettiği söylenen McAfee’nin eşi Janice McAfee, sessizliğini ilk kez bozdu. Janice, eşinin ölüm sebebinin intihar olmadığını düşünüyor.

  Antivirüs yazılım programı McAfee’nin kurucusu John McAfee, 2017 ve 2018 yıllarında kripto para piyasalarını paylaşımlarından dolayı manipüle etmekle suçlanmıştı. 75 yaşında hayatını kaybeden John McAfee’nin, manipülasyon ve yanıltıcı kripto para tavsiyeleri ile 23 milyon dolardan fazla gelir elde ettiği iddia edilmişti. McAfee, daha sonra İspanya’dan İstanbul’a gelmek üzereyken havalimanında ABD’nin talebi ile yakalandı ve tutuklandı. Barselona’da hücrede tutulan McAfee, ABD’ye iade edileceği gün hücresinde ölü bulundu.

  John McAfee’nin ölümünden sonra İspanya mahkemesi, ilk bulguların intiharı işaret ettiğini söylemişti. Ancak McAfee ölmeden yıllar önce koluna yaptırdığı dövmesinde “Eğer intihar ettiğimi duyarsanız bilin ki öldürülmüşümdür” yazıyordu. Bu da McAfee’nin ölümü için şüphe uyandırmıştı. John McAfee’nin eşi Janice McAfee, eşi hapishanedeyken de birçok kez yetkililere seslenmişti. Eşinin ölümünden sonra sessizliğini koruyan McAfee, ilk kez bu sessizliğini bozdu. Janice McAfee, eşinin intihar ettiği hikayesine inanmıyor.

  Janice McAfee’nin Açıklamaları

  Janice McAfee’nin konuya ilişkin ifadesi şöyle:

  “Hala şoktayım. John bırakın dokuz ayı, hapiste bir gün bile geçirmemeliydi. 23 Haziran sabahı onunla iki defa görüştüm ve mahkemenin ABD’ye iade kararı hakkında konuştuk. Bu karar ben, John ve avukatlar için sürpriz olmadı. İspanyol mahkemelerinin iade talebini kabul etmesi karşısında bir eylem planımız vardı ve yasal mücadelenin sonraki adımları için neler yapacağımızı konuştuk.

  İade süreci aylarca sürecekti. John bana güçlü olmamı, endişelenmememi, gerekli tüm itirazlarla mücadeleye devam edeceğimizi söyledi. Bana son sözü ‘Seni seviyorum’ oldu. Akşam arayacaktım ama ne yazık ki o arama hiç gerçekleşemedi.”

  Janice McAfee: “Şüphelerimiz Artıyor”

  Janice McAfee, John’un intihar hikayesinin kendisinin ve avukatının bile haberi olmadan önce hazırlandığını ve halka duyurulduğunu ifade etti. Janice McAfee konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi:

  “Şimdi cebinde, hapishaneden eşyalarını alırken bana hiç söz edilmeyen, medyanın benden ve avukatlardan önce ele geçirdiği bir intihar notu bulunduğu söyleniyor. Bu işlerin zaman alabileceğini biliyorum. Ama İspanyol yetkililerin iş birliğinden uzak durması, saklayacak şeyleri olduğuna dair şüphelerimizi doğruluyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle