Ünlü milyarder BTC ile altın yatırımını kıyasladı

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimlerden Mark Cuban, kripto paraları desteklemeye devam ediyor. Milyarder yatırımcı katıldığı programda altın yatırımının avantajlarına karşı Bitcoin’i (BTC) savundu…

  Kripto para birimleri uzun bir süredir ayı piyasasının etkisiyle konsolide olmaya devam ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki belirsizlik sürerken, sektörün önde gelen temsilcilerinin yaptığı açıklamalar dikkat çekiyor. Club Random podcast yayınına konuk olan milyarder yatırımcı Mark Cuban, kripto destekçilerinin beğenisini kazanan açıklamalarıyla gündem oldu. 

  NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, program sunucusunun Bitcoin karşıtı olduğunu ve altın desteklediğini söylemesinin ardından dikkat çeken açıklamalar yaptı. Cuban, altının enflasyona karşı korunma aracı olduğunu savunan sunucuya karşı çıkarak altın sahibi olanlara hareket etti. 

  Cuban Altın Yatırımına Karşı BTC Önerdi

  Kripto para destekçisi ünlü milyarder Mark Cuban, altının asla yok olmayacağını söyleyen program sunucusuna şu yanıtı verdi: “Hayır, ama hiçbir şeye karşı bir koruma değil, tamam mı? Siz fiziksel altına sahip değilsiniz, değil mi… Altın depolanan bir değerli varlıktır, Bitcoin de öyle. BTC dijital bir işlem ve depolanmış bir değerdir… Dolayısıyla, altınla ilişkili bir değer olduğunu anlayan insanlar, Bitcoin ile ilişkili bir değer olduğunu da algılıyor.”

  Katıldığı podcast yayınında önemli açıklamalar yapan milyarder yatırımcı, BTC konusunda insanlara baskı yapmadığını söyledi. Bitcoin’in hala iyi bir varlık olduğunu düşünen Cuban’ın bu değerlendirmeleri kripto para topluluğunda geniş yankı buldu. 

  FTX Kurucusu SBF’yi Eleştirdi

  BTC destekçisi Cuban, kısa süre önce iflas eden FTX’in piyasada yarattığı sarsıntıya değindi. FTX’in eski CEO’su SBF’yi ima ederek açıklamaya yapan Cuban şunları söyledi: “Tüm detayları bilmiyorum ama onun yerinde olsaydım, uzun süre hapse girmekten korkardım. Kulağa kötü geliyor. Aslında onunla konuşmuştum ve zeki biri olduğunu düşünüyordum ama başkalarının parasını alıp kendi kişisel çıkarları için kullanacağını hiç düşünmemiştim. Evet, öyle oldu… öyle görünüyor.” NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, ayı piyasası koşullarında bile kripto para yatırımlarını sürdürdüğünü açıkladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle