Kripto Para

Oyun devi Nexon’dan 100 milyon dolarlık BTC yatırımı!

  Güney Kore’nin oyun devi Nexon tarafından yapılan açıklama, kripto para yatırımcılarını sevindirdi. Sektör için olumlu bir gelişme olarak görülen açıklamada dev şirketin 100 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) alımı yaptığı ifade edildi…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki sert düzeltme sonrası toparlanma gerçekleşirken, yükseliş trendini destekleyen gelişmeler yaşanıyor. Kripto para basınında yer alan haberlere göre Güney Kore’nin önde gelen oyun şirketlerinden Nexon da BTC yatırımı yaptı. Sektör temsilcileri bu gelişmeyi BTC rallisi için olumlu değerlendirdi.

  Nexon’dan Bitcoin Yatırımı 

  Son dönemde lider kripto para birimine yatırım yapan kurumsal firmaların sayısı hızla artmaya başladı. Tesla, MicroStrategy, Ruffer Investments ve önde gelen birçok kurumsal firmanın yanında en son Nexon şirketi BTC alım haberiyle gündeme geldi. Güney Kore’nin oyun devi Nexon, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada 100 milyon dolarlık Bitcoin alımı yaptığını duyurdu.

  Popüler oyun firması Nexon CEO’su Owen Mahoney konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Bitcoin alımımız, hissedarların değerini korumak ve bizim nakit varlıklarımızın alım gücünü koruma güdümüzü yansıtmaktadır. Bitcoin’in mevcut ekonomik ortamda uzun vadeli istikrar ve likidite sunarken aynı zamanda gelecekteki yatırımlarımız için nakit paramızın değerini de koruduğunu düşünüyoruz.”

  Enflasyondan Korunmak İçin BTC Tercihi

  Ünlü firmanın yöneticisinin bu açıklamasında Bitcoin yatırımının esasında yüksek enflasyon riskine karşı koruma amacıyla gerçekleştirildiği vurgulandı. Kripto para uzmanları ve sektör temsilcileri tarafından olumlu görülen bu gelişmenin BTC fiyatına da olumlu yansıyacağı ifade edildi. Lider kripto para birimi son dönemde enflasyona karşı koruma (hedge) arayışında olan kurumsal firmaların bir numaralı tercihi olmayı sürdürüyor. 

  Dev firmanın piyasa değeri son dönemde 30 milyar dolara kadar gerilemiş olsa da şirketin 100 milyon dolarlık BTC hamlesi doğru bir yatırım olarak değerlendirildi. Oyun dünyasında dikkat çeken Dungeon & Fighter ve MapleStory gibi popüler video oyunlarının yapımcısı olan şirket, bu yatırımla piyasa değerini yükseltmeyi planlıyor. Uzmanlar, şirketin yatırım için BTC’yi tercih etmesinin kritik olduğunu belirtiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle