Tecrübeli analist uyardı: DOGE'de kritik seviyeye dikkat

  Kripto para piyasasının en büyük memecoin’i Dogecoin (DOGE) son yükseliş hamlesiyle yatırımcısını sevindirdi. Son bir haftada yüzde 8’den fazla değer kazanan DOGE için yükseliş trendi sürüyor.

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatının 37 bin doları aşması, altcoin piyasasını da hareketlendirdi. Son dönemde Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) sert sıçrama yaparak altcoin yatırımcılarının dikkatini çekmişti. Bir süredir kendisinden beklenen yükselişi veremeyen DOGE sonunda yatırımcısının yüzünü güldürdü.

  DOGE son 2 günde peş peşe yükseliş yaşadı ve 48 saat içinde yüzde 14’den fazla değer kazandı. Coinmarketcap verilerine göre DOGE işlem hacmi 1.150.262.483 dolara ulaştı. Bu süreçte DOGE fiyatı 0,0730 dolardan 0,0813 dolara kadar yükseldi. DOGE’de yükselişin devam edip etmeyeceğini merak eden yatırımcılara önemli uyarılar geldi.

  Uzmanlardan DOGE Analizi

  Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini ilgilendiren Korku ve Açgözlülük Endeksi pozitif sinyaller vermeye devam ediyor. Ancak DOGE’de açgözlülük seviyesinin görülmesi piyasanın aşırı ısınmış olabileceği endişesini gündeme getirdi. Uzmanlara göre bu bölgeden kâr satışlarının gelmesi muhtemel görülürken DOGE fiyatı 0,0767 dolara kadar geriledi.

  Tecrübeli kripto para analisti Ali Martinez, DOGE ile ilgili önemli detaylar paylaştı. Zincir içi veri izleyicisi IntoTheBlock raporuna dikkat çeken analist, DOGE’nin iki kritik arz duvarının arasına sıkışmış bir dar bölgede gezindiğini söyledi. Grafik DOGE için önemli bir kırılma olasılığı sundu.

  DOGE Kritik Direnç Seviyesinde

  Popüler analist Ali Martinez, DOGE’nin 0,076 dolar bariyerini aşması durumunda bunun mümkün olabileceğini düşünüyor. Eğer DOGE mevcut direnç bölgesindeki bu seviyeyi aşmayı başarırsa 0,084 dolara kadar yükselebilir. Altcoin yatırımcıları piyasadaki son hareketleri yakından izlemeye devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle