pNetwork (PNT) Coin Nedir? PNT Token Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda merkeziyetsiz finansal işlemleri zincirler arası geçişle yapma çabası içinde olanlara hitap eden pNetwork Coin hakkında bilgileri sunacağız. PNT Coin nedir, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları ne, projenin amacı ne, nasıl alınır sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  pNetwork (PNT) Coin Nedir?

  pNetwork (PNT) Coin, zincirler arası çalışmayı etkin şekilde gerçekleştiren pNetwork’ün yerel kripto para birimidir. PNT Coin merkeziyetsiz finansal işlemler için kullanılabilir. PNT Coin, herhangi zarar yaşamadan bir token’ı diğer bir projenin zincirine taşımak için kullanılan bir araçtır. Merkezi olmayan işlemlerde şeffaflığı sunan PNT Coin, yatırımcılara Dapp aracılığı ile peg-in veya peg-out yapabilmeyi sağlar. PTokens köprüleri verilen alanda PNT Coin ile takas yapmak mümkündür. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  pNetwork (PNT) Coin projesin amacı, DeFi ekosistemine dair işlemlerin en verimli şekilde yapılabilmesini sağlamaktır. Proje, Dapp’lerin herhangi bir varlığa ulaşabilmeleri için en etkili çapraz zincirleri oluşturmayı hedeflemiş ve başarmıştır. Normalde Blockchainlerin likiditeleri kendi sınırların yer alır. PNetwork projesi likiditeleri entegre olduğu blok zincir platformundan alarak tek bir havuzda birleştirme yoluna gider. Proje, Defi Dapp’lerin herhangi bir kripto varlığa uyumlu olmalarını, likiditenin bir zincirden diğerine sorunsuz geçmesini sağlar. Proje hakkında diğer bilgileri https://p.network/docs/pNetwork-litepaper.pdf adresindeki Whitepaper dokümanından edinebilirsiniz. 

  PNT Coin Yorum

  PNT Coin hakkında yorum yapan yatırımcılar, kripto parayı sigorta, borç verme ve staking işlemleri için en yüksek oranda tercih ettiklerini belirtmişler. Özellikle merkeziyetsiz finansal işlemlerde elde ettikleri faiz kazançlarını yükseltmek için pNetwork projesinin ideal modeli sunduğunu açıklamışlar. 

  pNetwork (PNT) Coin Geleceği

  PNT Coin hakkında geleceğe dair tahmin yapan analistler, PNT Coin’in fiyat artışını tabloya alabileceğini belirtiyorlar. Yakın gelecekte PNT Coin artışı bekleyen analistler, onun 2022’de çok daha popüler olabileceğini ifade ediyorlar. Analistlere göre PNetwork Coin 2021 sene sonunda 1 dolar seviyesine çıkış yapabilir. 

  pNetwork (PNT) Coin Fiyat

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 PNT fiyatı %pnetwork+try% TL. Döviz cinsinden ise %pnetwork+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, pNetwork 24 saatte %pnetwork+yuzde%.

  PNT Coin fiyatı kripto para piyasasını etkileyen haberlere, volatiliteye ve yatırımcıların alım taleplerine göre anlık fiyat değişimlerine uğrar. Fiyat bilgisizliğine bağlı yanlış kararlar almamak için anlık fiyat takibi mutlaka yapılmalıdır. 

  pNetwork (PNT) Coin Nasıl Alınır?

  PNT Coin almak için atılacak adımlar şöyledir:

  • 1. Adım: PNT Coin’in işlemde olduğu Binance, Gate.io, Bitfinex borsalarından herhangi birine erişilir.
  • 2. Adım: Seçilen borsanın ana sayfasındaki hesap açılış menüsüne girip, kimlik tanımlama adımları tamamlanarak, hesap oluşturulmalıdır.
  • 3. Adım: Bu hesaba borsanın para yatırma işlem sekmesi yardımı ile belirli tutarda para yatırılır.
  • 4. Adım: Bakiyenin oluşumu ardından borsadaki “kripto al“ sekmesine girerek PNT Coin paritesinin olduğu satın alma sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Satın alma sayfasındaki güncel fiyattan veya daha uygun fiyat tanımlaması üzerinden PNT Coin alım emri girilir.
  • 6. Adım: Alınan coinler hesabın sanal cüzdanında yada daha güvenli olan donanım cüzdanda saklanır.

  Adımların doğru atılması ile işlem tamamlanır. 

  Avantajları Neler?

  pNetwork Coin avantajları:

  • Pasif Gelir: PNT Coin sahipleri likidite havuzlarında coin kilitleyerek yani stake ederek, belirli vade sonunda yeni coinler kazanırlar.
  • Faiz Kazancı: PNT Coin sahipleri ağda diğer kullanıcılara borç veren taraf olarak, kredilerin geri ödemeleri üzerinden faiz kazanırlar. 
  • Zincirler Arası Geçiş: PNT Coin sahipleri pNetwork üzerinden diğer DeFi zincirlerine erişip bu alanlarda işlem yapabilirler. 

  Dezavantajları Ne?

  PNetwork Coin dezavantajları:

  • Dijital Varlık Alımına Uzaklık: PNT Coin merkeziyetsiz finans ve zincirler arası işlem için kullanılır. NFT satın alma, takım ürünleri satın alma, alışveriş ödeme aracı olarak kullanılma gibi diğer avantajları sunmaz.
  • Saldırı Riski: PNT Coin sanal cüzdanda saklanırken, ağda saldırı olması halinde risk altında bulunur. Donanım cüzdanlarda çevrimdışı saklama bu riski giderir. 

  Sonuç

  PNT Coin, pNetwork platformunun yerel kripto parasıdır. Zincirler arası geçişi sağlayan pNetwork’te PNT Coin ile her işlem yapılabilir. Analistler PNT Coin’in 2021 sene sonunda 1 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyorlar.

  ETH ve BSC ağı olmak üzere 2 ağda işlem gören PNT, 87 milyonluk maksimum arzı ile oldukça iyi bir dağılım gösteriyor. Binance gibi büyük bir borsada listelenmiş olması ile de geniş bir yatırımcı kitlesine hitap ediyor. Gelecekte PNT iyi bir fiyat performansı gösterebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle