aelf (ELF) Token Nedir? ELF Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

  Son dönemde hızlı yükselişleriyle altcoin yatırımcılarının dikkatini çeken aelf (ELF) coin, yerli yatırımcının da radarına girmiştir. Bu yazımızda ELF Token nedir, nereden ve nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. 

  aelf (ELF) Token Nedir?

  Aelf, projesi bulut bilişim altyapısı tarafından desteklenen merkezi olmayan bir blok zinciri ağıdır. Aelf ana ağındaki her düğüm, olağanüstü performans ve sınırsız ölçeklenebilirlik ile bağımsızdır. Merkeziyetsiz finans (DeFi) sektöründe de popülerlik kazanan bu ağın yerel kripto para birimi ELF Tokendir. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Aelf projesinin temel amacı, çeşitli uygulamaları genişletmek ve DeFi'nin daha da geliştirilmesi için Aelf teknik avantajlarını kullanmaktır. Aelf bulut bilgi işlem merkezinde dahili çapraz zincir üzerinde sınırsız ölçeklenebilirlik, yan zincirler ve verimli çapraz zincir sunulur.

  Kullanıcılar bu sayede bilgi işlem merkezine ulaştıktan sonra, veriler veya dijital varlıklar dahili yol aracılığıyla başka bir yan zincire geçebilir. Proje hakkında merak ettiğiniz detaylı bilgileri ve Whitepaper’ı https://aelf.io/ bağlantı adresi üzerinden inceleyebilirsiniz. 

  aelf (ELF) Token Yorumları

  Aelf projesi, mevcut blok zinciri teknolojisiyle ilgili sorunları çözmek için iki temel yeniliğe odaklanmaktadır. Bunlar yan zincirler ve benzersiz bir yönetişim sistemidir. Proje, daha uyarlanabilir yönetişim için Delegated Proof-of-Stake konsensüs sistemini kullanırken ölçeklenebilirliği iyileştirmek için yan zincirlerin kullanımı yoluyla kaynakları ve akıllı sözleşmeleri ayırmaktadır. Bu özellikleri sayesinde uzmanlar tarafından öne çıkarılan altcoin projelerinden biridir. ELF Token yatırımlarında kazanç potansiyeli yüksek görülmektedir. 

  ELF Coin Geleceği 

  ELF coin satışa çıktığında çok popülerlik kazandığı için satışa başladıktan sonraki iki hafta içinde 55.000 ETH hedefine ulaşmıştır. Bu yüzden proje ile ilgilenen yeni yatırımcıların çoğunu geri çevirmek zorunda kalmıştır. Fakat uzmanlar ELF coin geleceğini parlak gördükleri için yeni yatırımcılarla yükselişine devam edeceğini düşünmektedir. 

  ELF Token Fiyatı Ne Kadar?

  Kripto para borsalarında güncel 1 ELF fiyatı %aelf+try% TL. Döviz cinsinden ise %aelf+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, ELF Token 24 saatte %aelf+yuzde%.

  2021 yılında kripto para piyasası genelinde etkili olan boğa rallisi sebebiyle ELF Token fiyatında da zirveler görülmüştür. Uygun piyasa koşulları altında analistler ELF Token fiyatının fiyatında yeni tüm zamanların en yüksek seviyeleri görülebileceğini söylemektedir. 

  ELF Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: ELF Coin satın almak için piyasada Binance, Mandala Exchange, Huobi Global, OKEx gibi listeleme yapan borsalardan birinin web sitesine girin. 
  • 2. Adım: Borsanın kayıt formuna KYC bilgileriniz ile giriş yaparak ücretsiz hesap açın.
  • 3. Adım: Hesabınızı aktif hale getirdikten sonra borsanın para transferi yöntemleri arasında size uygun olanını seçin.
  • 4. Adım: Hesabınıza para gönderip bakiyenizi kontrol ettikten sonra borsanın kripto para al menüsü üzerinden ELF coini seçerek alım emri girin. 
  • 5. Adım: Satın aldığınız ELF coinleri borsanın cüzdanında veya soğuk cüzdanda saklayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  ELF Coin avantajları şunlardır:

  • Piyasanın en büyük borsalarında listelenen ELF coin bu sebeple güvenilir bir kripto para birimidir. 
  • Rakiplerine göre daha eski ve köklü geçmişe sahip bir projedir.
  • ELF coin projesi çok sayıda risk sermayesi şirketinden önemli miktarda yatırım almıştır. Token satışına Draper Dragon, Blockchain Ventures, FGB Capital ve 10'dan fazla yatırım firmasından destek toplamıştır. 

  Dezavantajları Neler?

  ELF Coin dezavantajları şunlardır:

  • Yan zincirlerin indeksleme için ana zincire işlem ücreti ödemesi gerekir. Bir yan zincir ekosisteme ne kadar çok katkıda bulunursa, ödemesi gereken işlem ücreti o kadar az olur. (Bitcoin zincirinde herhangi bir ücret yoktur.)

  Sonuç

  Aelf, DApp platform yarışında nispeten yeni bir rakip ancak şimdiden büyük yatırım sermayesi şirketlerinden sağlam bir desteğe sahiptir. Aelf projesi, , tam bir blok zinciri işletim sistemi oluşturmak için yan zincirler aracılığıyla kaynak ayrımı ve benzersiz bir yönetişim modeli kullanmaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle