ABD’li eski maliye bakanı BTC görüşlerinde geri adım attı

  Eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde 4 yıl maliye bakanlığı görevini üstlenen Steven Mnuchin, kripto para birimleri hakkında açıklama yaptı. Mnuchin, kendi portföyünde Bitcoin olmasını istemese de insanların Bitcoin almasında bir sorun görmediğini söyledi…

  ABD eski maliye bakanları arasında yer alan Steven Mnuchin, Bitcoin ve kripto para birimleri hakkındaki katı düşüncelerini bıraktığını açıkladı. Son dönemde kripto para dünyasında adından söz ettirmeye başlayan Mnuchin, Bitcoin hakkındaki fikirlerinin az da olsa değiştiğini ifade etti. 

  Kripto para basınına konuşan eski ABD maliye bakanı, Bitcoin konusunda bankalara saklama hizmeti hakkı verilmesinin kendi dönemlerinde verildiğini hatırlattı: “Bitcoin konusundaki görüşüm az da olsa değişti ancak yine de hala tutarlı olduğunu düşünüyorum. Burada ilk konu, gerçekten blok zincirin altında yatan teknoloji inanılmaz. Fintech ve finans konularında çok fazla fayda sağlıyor.”

  “İnsanların BTC İstemesinde Sorun Yok”

  Bir dönem lider kripto para birimi hakkında katı düşüncelere sahip olduğu bilinen Steven Mnuchin bu görüşlerinin değiştiğini ifade ederken şunları kaydetti: “İkinci konu ise Bitcoin. Eğer insanlar, altın ya da diğer varlıklar gibi Bitcoin almak istiyorlarsa, bunda sorun yok. Ben kendi portföyümde Bitcoin olmasını istemem ancak insanların istemesinde sorun yok.”

  Kripto paraların regülasyonlara uyumlu olması gerektiğini hatırlatan Mnuchin, kendi dönemlerinde bankaların Bitcoin saklayabilmelerine izin verildiğini söyledi. Bunun sebeplerine değinen eski maliye bakanı şunları aktardı: “Bunu yapmamızın sebebi, bu ortamın regüle edilmiş dünyada geliştiğini göstermekti. Dolayısıyla benim buradaki fikrim belli, insanlar almak istiyorlarsa alsınlar. Yükseleceğini ya da düşeceğini düşünebilir ama sonuçta regüle edilmiş bir yapı içinde ve BSA kurallarına uyumlu olmalı

  Kripto Paralara Karşıydı

  Eski ABD maliye bakanı Steven Mnuchin, 2019 yılında yaptığı açıklamasında BTC ve kripto paralara karşı olduğunu ifade ederken şunları söylemişti: “Bahse girerim ki bundan böyle 5-6 yıl içinde bir Hazine Bakanı olarak Bitcoin hakkında bile konuşmayacağım. Buna gerek kalmayacak.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle