Ethereum fiyat rekorunda kurumsal yatırımcı etkisi

  Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatında hızlı yükseliş hareketi dikkatlerden kaçmadı. Yatırımcısının yüzünü güldüren ETH grafiğindeki bu değişimin arkasında kurumsal yatırımcının rol aldığı öne sürüldü…

  Uzun süredir yatırımcılarının beklentisinden uzak bir performans ortaya koyan Ethereum (ETH) sonunda hareketlenmeye başladı. Lider altcoin fiyatı son günlerde kademeli yükselişini sürdürerek yeni fiyat rekoru denemelerine başladı. Ethereum fiyatındaki bu yükselişin arkasında yatan sebepler irdelendi.

  Kripto para dünyasının ve topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden olan Mark Cuban, katıldığı programda dikkat çekici ifadeler kullandı. Ünlü milyarder, kendi kripto para portföyünü takipçilerine açıklarken yüzde 60 BTC, yüzde 30 ETH ve yüzde 10 diğer kripto para birimleri olduğunu söyledi.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Ethereum Fiyatındaki Yükseliş Dikkat Çekti

  Kripto para topluluğunun sevdiği yatırımcılardan Cuban’ın açıklamaları Ether fiyatında yükseliş hareketini destekleyen faktörlerden oldu. Visa’nın USD Coin duyurusu ile birlikte Ethereum ağı üzerinde test çalışmalarına başlanması, bir süredir gözden düşen Ethereum’u yine popüler yaptı. ETH fiyatı da son günlerde ciddi oranda artış gösterdi.

  Kripto para borsalarında tutulan Ethereum miktarının günden güne azalması, popüler analistlerin de gözünden kaçmadı. Yatırımcıların HODL moduna geçmesi ve Beacon Chain’in açılması popüler borsalardaki Ethereum miktarını azaltmaya devam etti. Ancak borsadaki rezervlerin azalmasında kurumsal yatırımcı rolünün de büyük önem taşıdığı vurgulandı.

  Kurumsal Yatırımcılar ETH Seçti

  Kripto para analiz şirketlerinin verilerine göre Coinbase borsasındaki cüzdanlardan 400 binin üzerinde ETH çıktığı görüldü. Bu durumu değerlendiren CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, kurumsal yatırımının Ether alıyor olabileceğine öne sürerek yeni bir tartışma başlattı. Kripto para topluluğu bu görüşün doğruluk payının yüksek olduğunu iddia etti.

  ETH miktarındaki artış ile birlikte kripto para piyasası da değerini arttırmaya devam etti. Kurumsal yatırımcıların Bitcoin yatırımlarından sonra Ethereum portföyüne de ağırlık vermeleri, piyasa destekçileri ve kripto para yatırımcıları tarafından olumlu karşılandı. Uzmanlar fiyat yükselişlerinin devam edeceğini işaret etti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle