8 aydır bekleyen balina 230 BTC sattı! Düşüşe devam mı?

  Kripto para piyasalarında yeni hafta hareketlilikle başladı! Bitcoin (BTC) yatırımcıları satış yönlü hareketlere başlarken bir balina, 8 aydır bekledikten sonra büyük bir kâr elde etmek amacıyla satış yapma kararı aldı.

  Kripto para dünyasında sabır, zaman içinde büyük kazançlara dönüşebiliyor. Son günlerde kripto para piyasalarında yaşanan hareketlilik, bir BTC yatırımcısının 8 aylık bekleyişin ardından kâr elde etmek için satış yapmasına neden oldu. On-chain analiz hesabı Lookonchain, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bu olaya dair detayları kripto topluluğuyla paylaştı.

  BTC Balinasından Kâr Realizasyonu

  Söz konusu yatırımcı, 1 Nisan tarihinde 8,67 milyon USD Coin (USDC) harcayarak 29,967 dolardan 289 Wrapped Bitcoin (WBTC) satın almıştı. En büyük kripto para birimi BTC’nin son dönemde hızla değer kazanması yatırımcıyı harekete geçirdi. Bitcoin'in fiyatındaki yükselişin ardından yatırımcı, bugün itibarıyla 41 bin 041 dolar seviyelerinden 9,44 milyon dolar karşılığında 230 BTC satışı gerçekleştirdi.

  Bu satış, Bitcoin balinasının uzun bir bekleyişin ardından kazançlarını realize ettiğini gösteriyor. Öte yandan zincir üstü verilere göre yatırımcının elindeki varlıkların tamamını satmaması da dikkat çekiyor. Şu an itibarıyla 59 Bitcoin'e sahip olan yatırımcının realize edilmemiş kârı ise 3,2 milyon dolar civarında bulunuyor.

  BTC’de Yükseliş Trendi Bitti Mi?

  Uzun süreli bekleyişin ardından elde edilen kârın tamamını satmayarak bir miktar BTC’yi portföyünde tutan yatırımcı, gelecekteki fiyat artışlarından da faydalanmayı hedefliyor.  En büyük kripto para birimi BTC, Ekim ayından itibaren önemli bir yükseliş trendine girmiş ve geçtiğimiz haftalarda 44 bin 500 dolara kadar çıkarak yatırımcıları heyecanlandırmıştı. Ancak balinanın satış yapma kararı, bu seviyenin geçilememesiyle birlikte piyasada dengelerin nasıl değişebileceği konusunda spekülasyonlara neden oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle