Kripto Para

O kulüp, oyuncularına artık BTC ile maaş verecek!

  2021 yılında hızla büyüyen kripto para sektöründe, kripto paralarla maaş ödeme adımları atılmaya devam ediyor. Son olarak Miami ve New York belediyelerinden gelen Bitcoin (BTC) ile maaş ödeme hamlelerinden sonra bir benzer adım da ünlü bir beyzbol takımından geldi.

  Kripto para piyasalarının son yıllarda beklenmedik ölçülerde büyümesi ile birlikte kripto paraların kullanım alanları da inanılmaz ölçülerde genişledi. Piyasaya esas olarak, aracı kurumların zahmetlerini ortadan kaldırmak ve eşten eşe ödemeleri kolaylaştırmak için sürülen kripto paralar, şimdilerde bir ödeme aracı olarak kullanılıyor. Değer deposu, yatırım aracı, ödeme aracı gibi kullanılan kripto paraların, maaş ödemelerinde kullanım yaygınlığı da artmaya devam ediyor. Miami ve New York belediyelerinden sonra bu kez de bir beyzbol takımından Bitcoin (BTC) ile maaş ödeme adımı geldi.

  Perth Heat BTC ile Maaş Veren İlk Profesyonel Kulüp Oldu

  Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Miami ve New York belediyeleri, çalışanlarının maaşlarını Bitcoin ile verebilmek adına çalışmalara başlamıştı. Kripto para piyasalarında heyecan yaratan bu gelişmelerin ardından, Bitcoin ile maaş ödeme hamlesi bu kez de Avustralya’nın en başarılı beyzbol takımı olan Perth Heat’ten geldi. Kulüp, oyuncularına Bitcoin ile maaş ödemelerine başladı ve dünyada, oyuncularına Bitcoin ile maaş ödeyen ilk profesyonel kulüp olma unvanını elde etti.

  BTC ile Ödemeler Nasıl Yapılacak?

  Perth Heat kulübü, oyuncularına Bitcoin ile maaş ödemelerini OpenNode platformunun yardımı ile ana zincir üzerinde bir Katman 2 ödeme protokolü olan Lightning Network üzerien işleyecek. Kurulan ortaklık ile birlikte kulüp bünyesindeki personel maaşları, kulüp içi satın alınan mal ve hizmetler, yemekler gibi alanlardaki ödemeler de Bitcoin üzerinden kabul edilecek. Perth Heat kulübünün, “Bitcoin ile ödeme” konusunda attığı bu adımdan sonra kulübe “Bitcoin Baş Sorumlusu” görevinde de bir atama gerçekleştirildi.

  Bitcoin Baş Sorumlusu’nun Açıklamaları

  Kulübe yeni atanan Bitcoin Baş Sorumlusu Patrick O’Sullivan, atılan bu adımın “enflasyona karşı korunma adına tek seferlik” bir adım olmadığını ifade etti. O’Sullivan konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Bu, gelecekteki belirsizliklere ya da enflasyonist baskılara karşı korunmak için tek seferlik bir durum değildir. Perth Heat, paranın ve kurumsal hazinelerin geleceğinin Bitcoin blok zincirinde yaşayacağı gerçeğini benimsiyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle