Kripto Para

Bitcoin diğer varlıkları solladı

  Lider kripto para birimi Bitcoin son 10 yıllık getirileri ile diğer varlık sınıflarını gerisinde bıraktı. Yıllık getirileri ile en yüksek performans gösteren varlık olan Bitcoin’e ilgi de günden günde artıyor. Lider kripto para biriminin bu performansı Compound Capital Advisors şirketi tarafında açıklandı.

  Bitcoin’in yıllık getirileri konusundaki performansı Compound Capital Advisors şirketinin Ycharts’tan aldığı verilerle, varlıkların performanslarının derlendiği listede görüldü. Compound Capital Advisors şirketi tarafından hazırlanan derleme şirketin CEO’su Charlie Bilello tarafından sosyal medya paylaşıldı. Paylaşılan listede Bitcoin’in tüm varlık sınıfları içinde yıllık getirisi en yüksek olan varlık olduğu ortaya konuldu.

  Compound Capital Advisors şirketinin CEO’su Charlie Bilello tarafından yayınlanan bulgular ile ilgili Messari şirketi araştırmacılarından Roberto Talamas yorumda bulundu. Roberto Talamas Bitcoin’in yıllık getirisinin yüzde 230 seviyesinde olduğunu belirtti. Bitcoin’in yıllık sağladığı yüzde 230 getiri diğer varlık sınıflarının getirilerinden 10 kat daha yüksek bir oran.

  Son 10 yıllık getirilerde Bitcoin zirvede yer alıyor

  Compound Capital Advisors şirketi tarafından hazırlanan derlemede sadece Bitcoin’in değil, diğer varlık sınıflarının da getirilerine yer verildi. Listede yüzde 230 yıllık getiri ile ilk sırada Bitcoin yer alırken, Bitcoin’den sonra çift haneli getiriye sahip olan varlıkların azlığı ise dikkat çekti.

  Yüzde 230 getiri ile en çok getiri sağlayan varlık olan Bitcoin’i yüzde 20 yıllık getiri ile ABD Nasdaq 100 Endeksi takip etti. Listenin üçüncü sırasında ise yıllık getiri oranı yüzde 14 olan ABD’deki şirketlerden piyasa değeri 10 milyar doların üzerinde olanlar yer aldı. ABD Small Cap olarak adlandırılan ve küçük değere sahip olan hisse senetlerinin son 10 yıl içindeki getiri oranı ise yüzde 12.9 olarak kaydedildi.

  Bitcoin’in tersine altının performansı düşük

  Şirket tarafından açıklanan verilerde Bitcoin ile sürekli kıyaslanan altının yıllık getiri oranları da yer aldı. Altının 2011 yılından bu yana yüzde 1.5 oranında çok az bir getiri sağladığı ve bu sürecin 5 yılında kayıp yaşadığı kaydedildi. Altının yıllık getiri oranı Bitcoin’in çok daha gerisinde kaldı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle