Kripto Para

Dev balina 128 milyon dolar verdi bu altcoinleri aldı!

  Kripto para piyasalarında Kasım ayından bu yana görülen düşüş eğilimi devam ediyor. Ancak dev balinaların düşüşlerin görüldüğü bu süreçte bazı altcoinlere ciddi miktarlarda yatırım yapmaya devam ettikleri de görülüyor. Bu kez de en büyük 3. Ethereum (ETH) balinası milyonlarca dolarlık 2 Metaverse token’ı alarak dikkat çekti.

  Kripto para piyasaları haftalardır düşüş eğiliminde seyrediyor. Kasım ayı başlarından bu yana devam eden düşüş eğiliminin bitip bitmeyeceği ve ne zaman biteceğine ilişkin analist ve uzman tahminleri de gündeme gelmeye devam ediyor. Ancak öte yandan bazı devasa balinaların, piyasadaki düşüşleri bir alım fırsatı olarak değerlendirerek ya da bu düşüşleri hiç umursamayarak muazzam boyutlarda bazı altcoinleri satın almaya devam ettikleri görülüyor. Bu kez de 3. en büyük Ethereum (ETH) balinası milyonlarca dolarlık 2 Metaverse token’ı alarak tüm dikkatleri çekti.

  Balinanın Odağında 2 Metaverse Token’ı Vardı

  Balina hareketlerini takip eden Whale Stats verilerine göre en büyük 3. Ethereum balinası onlarca milyon dolar değerinde bir satın alma işlemi gerçekleştirdi. Verilere göre “Light” isimli bu ETH balinası ilk etapta 1,8 milyon dolar ödeyerek 642 bin 999 adet Decentraland (MANA) satın aldı. Ardından aynı balina ikinci satın alma işleminde bir diğer Metaverse token’ı olan The Sandbox’a (SAND) yöneldi. Balina bu kez de 2,044 milyon dolar değerinde 426 bin adet SAND satın aldı. Balina daha sonra 8,179 milyon dolarlık 1 milyon 703 bin adet daha SAND satın aldı.

  Balina 4 Farklı Altcoine Yöneldi

  Son dönemlerde piyasalarda oldukça popüler hale gelen Metaverse token’larına yönelen balina, bu satın alma işlemlerinin yanı sıra 4 farklı altcoinde daha satın alma işlemleri gerçekleştirdi. Balina altcoinler arasında ilk olarak Covalent’e (CQT) yöneldi ve 2,039 milyon dolarlık 3,09 milyon adet CQT satın aldı. Light isimli balina CQT’den sonra bir de merkezi olmayan oracle ağı Chainlink’in (LINK) yerel token’ı LINK için harcama yaptı. Balina, 1 milyon adet LINK için 25,17 milyon dolar ödedi.

  Aslan Payı Wrapped Bitcoin’de

  Devasa boyutlarda satın alma işlemleri gerçekleştiren Light isimli balina daha önce de Ethereum ölçeklendirme çözümü olan OMG Foundation (OMG) ve Gala token satın alma işlemleri gerçekleştirmişti. Ancak en büyük 3. ETH balinasının en büyük satın alma işlemi, Bitcoin’e sabitlenmiş olan Wrapped Bitcoin’de (WBTC) görüldü. Dev balina 86,4 milyon dolarlık 2 bin adet WBTC satın aldı. Dev balinanın yaptığı satın alma işlemlerinde harcadığı miktar da 128 milyon dolara ulaştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle