Kripto Para

PayPal'dan kripto para sektörüne dev adım

  2020 yılında kripto para piyasasında öne çıkan BitGo şirketini satın alma girişiminde bulunan PayPal’dan yeni bir hamle geldi. Edinilen bilgilere göre şirket Curv’ü satın aldıktan sonra kripto para sektörüne girmeyi planlıyor…

  PayPal, İsrail merkezli bir kripto para saklama firması olan Curv’ü satın almak için 200 milyon ile 500 milyon dolar arasında bir meblağ ödeme yaptı. Kripto para basınında yer alan bilgilere göre Curv şirketi, Coinbase Ventures ve DGC’den fon topladıktan sonra Compound protokolüne birleştirildi. 

  PayPal şirketi, bu anlaşmanın başarısız olmasından önce geçtiğimiz yıl içinde BitGo firmasını satın almaya ilgi duyduğunu açıkladı. Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden PayPal şirketinin Curv kripto para saklama firmasını satın aldığı öğrenildi. Kripto para sektörüne giriş yapmak isteyen şirketin bu satın alma karşılığında 200 ila 500 milyon dolar arasında bir ödeme yaptığı ifade edildi.

  Kripto Para Piyasasında Söz Sahibi Olacak

  İsrail merkezli Curv şirketini satın alması, PayPal şirketinin kripto para sektörüne ne kadar büyük çapta bir ilgi duyduğunun da göstergesi olarak kabul edildi. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu satın alma hamlesi, kripto para topluluğunun genelinde de olumlu kabul gördü. Ödeme devi 2020 yılının 4. çeyreğinde kripto para alımlarını kullanıcılarının işlemlerine yansıtma kararı aldı.

  Şirketin kripto para adımı, kullanıcıların özel anahtarları üzerinde hiçbir kontrole sahip olmadığı şekilde sınırlı kaldı. Dijital varlıkların depolanmasını yöneten bir kripto para gözetim firması olan Curv, PayPal bünyesinde nasıl kullanılacağı da merak konusu oldu.

  Curv Haberinin Piyasalara Etkisi

  Öte yandan PayPal’in bu satın alma haberi, kripto para camiasında büyük bir heyecan yarattı. Fakat inceleme yapıldığında bazı kripto para yatırımcıları acele ile yanlış kripto parayı satın almış oldular. Bu haberle hiçbir ilgisi olmayan CRV token fiyatı, duyurunun ardından hızla yükselmeye başladı. Curv DAO belirteci (CRV) haberin kripto para basınında yankı bulmasının ardından yüzde 24 oranında yükseldi. Bu kripto para biriminin PayPal’in satın aldığı şirket ile bir bağlantısı bulunmuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle