Kripto Para

Yerli borsalardan kripto çekimi yapılamayacak mı? İşte iddialar

  Yerli kripto para topluluğunun tanınan isimlerinden Doruk İşmen, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda aldığı bir duyumu paylaştı. İşmen’in açıklamalarındaki iddialara göre planlanan kripto para mevzuatı kapsamında artık yerli borsalardan kripto para çekim işlemleri yapılamayacak.

  Kripto para piyasaları büyümeye devam ettikçe, ülkelerin bu alana yönelik yaptığı ve yapma hazırlığında bulunduğu düzenleme çalışmaları da şekilleniyor. Birçok ülkede kripto para sektörüne yönelik atılan adımlar, sektörde yatırımcıları korumak ve riskleri en aza indirgemek adına atılıyor. Benzer şekilde Türkiye’de de kripto para sektörüne yönelik adımların atılacağı iddiaları, yerli kripto para topluluğunun gündeminde yer almaya başladı. İddiaları gündeme taşıyan isim ise kripto para topluluğunun popüler isimlerinden Doruk İşmen oldu.

  Doruk İşmen, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda aldığı bir duyuma dayanarak çeşitli iddiaları gündeme taşıdı. İddiaya göre Türkiye’de planlanan kripto para borsası mevzuatı kapsamında artık yerli kripto para borsalarından kripto para çekim işlemleri yapılamayacak. Bunun bir duyum olduğunu dile getiren İşmen’in yanı sıra, yerli kripto para topluluğunun bir diğer popüler ismi olan Ahmet Usta da benzer şeyler duyduğunu dile getirdi.

  Doruk İşmen’in Açıklamaları

  Doruk İşmen, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

  “Planlanan kripto para borsası mevzuatına dair yerli borsalardan kripto para çekimi yapılamayacak diye bir duyum aldım. Bu fikri destekleyen yerli borsalar da varmış. Kriptonun ruhuna aykırı olan her mevzuat çok büyük bir yanlıştır. Ne olursa olsun, o ruh her zaman yaşayacak.”

  Ahmet Usta’nın Açıklamaları

  Doruk İşmen’in Twitter’dan yaptığı bu paylaşıma Ahmet Usta’dan da bir yanıt geldi. Usta, bu paylaşıma yanıt olarak şu ifadeleri kullandı:

  “Kitap yazdık bedava dağıttık, dağa taşa anlattık. Maalesef bu saçmalıklar benim de kulağıma geldi, umarım yanlış bilgidir. Dönemler geçer hatlar anlaşılır ama kaçan artık tren değil uzay aracı, gelen meteordan mağaraya girip korunmak da mümkün değil.”

  Şarkıcı Emre Aydın da Konuya Dahil Oldu

  Doruk İşmen’in gündeme taşıdığı ve Ahmet Usta’nın benzer duyumlar aldığını söyleyerek dahil olduğu konuya, ünlü şarkıcı ve kripto para yatırımcısı Emre Aydın da dahil oldu. Emre Aydın ise yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  Umarım asılsızdır ve dedikodudur bu sadece. Bu kadar büyük bir hata yapılmaz diye düşünüyorum.”

  Söz konusu iddiaların gündeme gelmesiyle birlikte, bu olası mevzuat adımına yönelik yerli kripto para topluluklarının genelinde ortaya koyulacak olan eleştiriler ve tepkiler de şimdiden kendisini göstermeye başladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle