Kripto Para

İlk kez NFL’den bir takım BTC ödemeleri kabul ediyor!

  ABD Futbol Ligi (NFL) takımlarından Tennessee Titans, loca satışları ve sezonluk kombine satışlarında Bitcoin (BTC) ile ödeme kabul edileceğini açıkladı. Kulüpten gelen açıklamalara göre ilerleyen dönemlerde küçük ödemeler için de Bitcoin kullanılabilecek.

  Kripto paraların yaygınlık kazanması, spor camiasında da kripto paraların geniş yer tutmasını sağladı. Özellikle 2021 yılında taraftar token’larının yaygınlaşması ile birlikte birçok spor kulübü, kripto para odaklı şirketlerle sponsorluk ve reklam anlaşmaları imzaladı. Spor dünyasında gittikçe artan kripto yaygınlığına bu kez de ABD Futbol Ligi (NFL) takımlarından Tennessee Titans dahil oldu. Kulüp, loca satışları ve sezonluk kombine satışlarında Bitcoin (BTC) kabul edeceğini duyurdu. Ayrıca kulüp, ilerleyen dönemlerde küçük ödemelerde de Bitcoin kabul edecek.

  İlk Etapta Büyük Meblağlar İçin BTC Kabul Edilecek

  Titans tarafından gelen resmi açıklamaya göre Bitcoin ile ödemeler için bir üçüncü taraf şirket ile anlaşma sağlandı. Bu şirketin yardımıyla kulüp büyük meblağlardaki Bitcoin ödemelerini kabul edecek. Böylece taraftarlar sezonluk kombinelerde, loca satışlarında ve kulübün stadyumu olan Nissan Stadium’da düzenlenen organizasyonlar için Bitcoin ile ödeme yapabilecek. Gelen açıklamalara göre BTC ile ödemelerde bir sonraki aşamada stat içindeki yemek ve kulüp ürünleri harcamaları yer alacak.

  BTC Inc CEO’su David Bailey’in Açıklamaları

  Titans kulübünün Bitcoin ile ödemeleri kabul etme yolunda attığı bu adımda, Bitcoin Magazine ile dijital fon şirketi olan UTXO Management’in danışmanlık hizmeti verdiği bildirildi. Titans kulübüne BTC ile ödemelerde destek verecek olan BTC Inc’in CEO’su David Bailey, konuya ilişkin açıklamasında şöyle konuştu:

  “Profesyonel spor kulüpleri ile çalışmaya devam ediyoruz. 2022 yılı bu açıdan bizim için çok önemli bir yıl olacak. Hem kripto para eğitimine hem de kitlelerin Bitcoin’i benimsemesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

  Kripto ile Ödemeleri Kabul Eden Kulüpler

  Bilindiği üzere spor dünyasında kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk kulüp Tennessee Titans değil. Daha önce de NBA takımlarından Dallas Mavericks ve Amerikan Beyzbol Ligi takımlarından Oakland Athletics kripto paralarla ödemeleri almaya başlamıştı. Bu kulüpler de ilk etapta BTC ile ödeme almaya başlamış olsa da ardından bazı diğer altcoinlerle de ödeme almayı kabul etmeye başlamışlardı. Ancak NFL’de bunu gerçekleştiren ilk kulüp Titans oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle