Kripto Para

Mike Novagratz’a göre düşüşler “kısa vadeli dalgalanma”

  Galaxy Digital CEO’su, ünlü milyarder yatırımcı Mike Novagratz, kripto para piyasalarındaki son durumu değerlendirdi. Piyasalarda yaşanan düşüşler için Novagratz “kısa vadeli dalgalanmalar” tanımlaması yaptı. Novagratz ayrıca genel düşüşte sadece görünen yüzün Elon Musk olduğunu ifade etti.

  Kripto para piyasalarında son 1 haftadır kızıl grafikler görülüyor. Yeni haftada bir süreliğine yerini toparlanmalara bırakan kripto para piyasalarında, 19 Mayıs tarihinde daha sert düşüşler görüldü. Piyasalarda bu düşüşleri tetikleyen kişinin, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamaları ile Elon Musk olduğu düşüncesi yer alıyor. Musk, Tesla’nın BTC ile araç satışlarını askıya alacağını duyurmuştu. Ardından Tesla’nın BTC satabileceği sinyalini vermişti. Musk her ne kadar Tesla’nın satış yapmadığını teyit etmiş olsa da piyasadaki düşüşler panik satışları ile daha da hızlandı.

  Bitcoin Bir Çakıldı, Bir Toparlandı

  Bitcoin 19 Mayıs tarihinde 32 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Geçtiğimiz ay Bitcoin’in 64 bin dolar üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu kırması göz önüne alındığında, bu durum yaklaşık %50’lik bir düşüşe işaret ediyor. Ancak MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın, altındaki kuruluşların tek bir satoshi bile satmadığını açıklaması, Bitcoin’in kısa sürede tekrar 35 bin dolar seviyesine çıkmasını sağladı. Galaxy Digital CEO’su ve milyarder yatırımcı Mike Novagratz da piyasadaki mevcut düşüşleri değerlendirdi.

  Mike Novagratz’ın Açıklamaları

  Yaptığı değerlendirmede Novagratz, Elon Musk’a da destek çıktı. Novagratz değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi:

  “Günün değişkenliğine gömülmek işin kolay yönü. Musk bir tweet paylaşıyor, Bitcoin binlerce dolar geriliyor ve herkes çöküş söylemlerinde bulunuyor.”

  Novagratz açıklamalarında ayrıca Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC yatırımı yapmasına rağmen çevresel maliyetlerden dolayı BTC kabul etmemesine de değindi. Ünlü CEO, Musk’ın paylaşımları ile piyasada fiyatları manipüle ettiği iddialarına ilişkin “Şu an piyasada çok fazla komplo teorisi var” sözlerini dile getirdi.

  Novagratz’a Göre Musk’ın Eleştirileri Temiz Enerjinin Benimsenmesini Sağlayacak

  Bu değerlendirmelerinin yanı sıra Novagratz, piyasadaki mevcut geri çekilmelerin “kısa vadeli dalgalanmalar” olduğunu ifade etti. Novagratz açıklamasında, ayrıca piyasadaki volatilitenin son ermesinin yıllar alacağını iddia etti. Novagratz’a göre Musk’ın BTC eleştirisi ile beraber kripto para dünyasında temiz enerji benimsemeleri başlayacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle