Kripto Para

Musk'a ağır eleştiri: Ne yapıyorsun sen!

  Galaxy Digital’in CEO’su ve milyarder yatırımcı Mike Novagratz, Bitcoin (BTC) destekleri ile tanınıyor. Youtube fenomeni Logic ile bir röportaj gerçekleştiren Novagratz, söz konusu röportajda Elon Musk’ı hedef aldı. Novagratz, Musk’ın Twitter paylaşımlarının diğer yatırımcılar için iyi olmadığını dile getirdi.

  Milyarder yatırımcı ve Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novagratz, uzun bir süredir kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) destekçisi olması ile tanınıyor. Birçok kez BTC’ye duyduğu güveni ve verdiği desteği gösteren Novagratz, bu kez bir röportajda hedefine Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ı aldı. Novagratz, Musk’ı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlardan dolayı eleştirdi.

  Elon Musk da aslında 2021 yılında Mayıs ayına kadar Dogecoin’in (DOGE) yanı sıra Bitcoin’e verdiği desteklerle ile tanınıyordu. Ancak Mayıs ayında Musk BTC hakkında olumsuz açıklamalarda bulununca, piyasada Musk BTC için “istenmeyen kişi” ilan edildi. Öte yandan Elon Musk, Twitter paylaşımlarından dolayı zaten bir süredir piyasayı manipüle etmek ile suçlanıyordu.

  Mike Novagratz’ın Açıklamaları

  Youtube fenomeni Logic ile kısa bir süre önce bir röportaj gerçekleştiren Mike Novagratz da gündemine ve hedefine Elon Musk’ı aldı. Novagratz ilk olarak Elon Musk için “Akıllı ve düşünceli” tanımlaması yaptı. Ancak Novagratz, Musk’ın birçok Twitter paylaşımının kripto para yatırımcılarına yardımcı olmadığını ifade etti. Konu hakkında Mike Novagratz şu ifadelere yer verdi:

  “İlgi çekmeyi seviyor. Geçtiğimiz günlerde yetişkinlere yönelik bir altcoinden bahsetmişti. Dünyanın en iyi şirketlerinden birini yönetiyorsun, ne yapıyorsun sen? Bence Musk’ın bu tavrının Bitcoin ve diğer kripto paralar için hiçbir faydası yok.”

  Musk’ın Paylaşımları “Volatilite” Eleştirilerine Örnek Olmuştu

  Mike Novagratz’ın söz ettiği “yetişkinlere yönelik altcoin” projesini, Elon Musk bir süre önce Twitter üzerinden dile getirmişti. Musk’ın bu kripto para ile ilgili açıklamalarından sonra Bitcoin ve Dogecoin gibi önde gelen kripto paraların hareketliliklerinde karışıklıklar yaşanmıştı. Hatta bu karışıklık, kripto para piyasalarının ne kadar volatil yapıda olduğuna bir örnek olarak gösterilmişti.

  Bir diğer yandan Elon Musk’ın kripto para piyasalarında çok etkili bir isim olduğu, daha önceki birçok paylaşımından da biliniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle