Uzmandan Bitcoin’e gizlilik eleştirisi

  ABD’li bilgisayar uzmanı Edward Snowden Bitcoin ile ilgili olumsuz açıklamalarda bulundu. Dünyaca ünlü isim katıldığı etkinlikte Bitcoin’in gizlilik konusunda yetersiz olduğunu açıkladı. Bitcoin’in yatırımcı sayısı gitgide artarken gelen eleştiriler şaşkınlık yarattı.

  Ünlü bilgisayar uzmanı Edward Snowden kripto para birimi projesi Orchid’in ev sahipliği yaptığı dijital gizlilik zirvesi Priv8’e katıldı. Ünlü isim etkinlikte kripto paraların gizlilik özellikleri ile ilgili değerlendirmelerini paylaştı. Diğer varlıklarda olduğu gibi kripto paralarda da gizliliğin insanlara farklı düşünme fırsatı tanıdığını ve bu nedenle çok önemli olduğunu iddia eden ünlü isim Bitcoin’in ise bu konuda çok kötü olduğunu belirtti. Snowden Bitcoin’in gizlilik konusunda eksik hatta berbat olduğunu belirtti. Ünlü bilgisayar uzmanının lider kripto para birimine sunduğu sert eleştiri şaşkınlık yarattı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin 2020 yılının ortalarından bu yana gösterdiği inanılmaz yükseliş ile sık sık gündemde yer almakla beraber tartışmalar da yaratıyor. Bitcoin’in gizlilik ve güvenlik tartışmaları ortaya çıktığı 2009 yılından bu yana devam ediyor. Son dönemlerde yaşadığı yükseliş ile olumlu özellikleri ön plana çıkan lider kripto para biriminin aldığı gizlilik eleştirisi kripto para dünyasında kafalarını karıştırdı.

  Snowden Bitcoin’e mesafeli yaklaşıyor

  Eski istihbarat teşkilatı çalışanı ve ünlü bilgisayar uzmanı Edward Snowden Bitcoin hakkında yaptığı açıklamalarda şaşkınlık yarattı. Bununla beraber ünlü ismin Bitcoin’e mesafeli yaklaştığı biliniyor. Edward Snowden daha önce Bitcoin’in farklı özellikleri ile ilgili de çeşitli eleştirileri ile gündeme gelmişti.

  Edward Snowden kripto para birimlerine yakın isimler arasında yer alıyor. Bununla beraber kripto para birimlerini en çok değerlendirdiği nokta gizlilik ve güvenlik özellikleri. Ünlü isim 2017 yılında Bitcoin gibi birimlerine kıyasla daha çok gizlilik sağlayan Zcash hakkında olumlu açıklamalar yapmıştı. Snowden Zcash hakkındaki övgü dolu açıklamaları esnasında da Bitcoin’in yeterince güvenli olmamasını eleştirmişti.

  Ünlü isim internet kullanımına dair eleştirilerini de açıkladı

  Edward Snowden katıldığı etkinlikte Bitcoin ile ilgili eleştirilerinin ardından internet kültürü hakkında da eleştirilerde bulundu. İnternet kültürünün parçalanmış toplumu yansıttığını iddia eden ünlü isim kötü bir kullanımın yaygın olduğunu belirtti.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle