Trust Wallet Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Trust Wallet kripto para cüzdanı, yerli kripto para yatırımcıları arasında da oldukça popülerlik kazanmıştır. Bu yazımızda kripto para yatırımcılarının merak ettiği Trust Wallet nedir, nasıl kullanılır, güvenilir mi ve avantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulmaya çalışacağız.

  Trust Wallet Nedir?

  Trust Wallet, en basit tabiri ile Ethereum başta olmak üzere ERC-20 ve ERC-223 gibi altyapıları kullanan kripto para birimlerini saklamaya yarayan bir cüzdandır. Trust Wallet, kripto para dünyasının en büyük borsası konumunda olan Binance tarafından satın alındıktan sonra oldukça popülerlik kazanmıştır. Güvenilir ve stabil bir hizmet sunan Trust Wallet, bu sayede Binance borsasının kendi blok zincirinde bulunan BNB ve TWT gibi kripto para birimlerini de saklama imkanı sağlayan bir cüzdandır. 

  Trust Wallet, kullanıcılarına kredi kartı kullanarak kripto para alım ve satım imkanı tanıdığı için avantajlı bir kripto para cüzdanıdır. Akıllı telefonunuzda mobil uygulama mağazasından indireceğiniz Trust Wallet uygulaması sayesinde kripto paralar için saklama imkanı sunan bir cüzdandır. Öte yandan Binance borsası tarafından satın alınan ilk start-up projesidir. 

  Trust Wallet Nasıl Kullanılır?

  Güvenilir kripto para cüzdanları arasında gösterilen Trust Wallet kullanımı son derece basittir. Trust Wallet işlemleri yapabilmek için cep telefonunuza Trust Wallet mobil uygulamasını indirmeniz gerekir. Bunun için App store veya Google store üzerinden Trust Wallet mobil uygulamasını bulduktan sonra şu işlemleri yapmanız gerekir:

  • Trust Wallet uygulamasının son sürümünü güvenilir kanalları kullanarak akıllı telefonunuza indirin. 
  • Uygulama yükledikten sonra Trust Wallet’ı açın ve ana sayfada bulunan “Create a new wallet” bağlantısına tıklayın.
  • Bir sonraki adımda cüzdan yedeği olarak kullanılması için 12 kelimelik kurtarma ifadesi gönderilir.
  • Trust Wallet cüzdanı oluşturma işleminde bir diğer aşamada 12 kelimelik ifadeyi doğru sırada yazdığınızı ekrandan doğrulamanız gerekir. 
  • Bu kadar basit şekilde Trust Wallet cüzdanı oluşturabilirsiniz.
  • Yeni oluşturduğunuz Trust Wallet cüzdanınıza artık Bitcoin, Ethereum, BNB ve XRP gibi kripto para birimleri başta olmak üzere çok sayıda varlık ekleyebilirsiniz.

  Trust Wallet cüzdanınız kaybolur veya unutulursa, 12 kelimelik ifadenizi değiştirmenin veya kurtarmanın bir yolu yoktur. Dolayısıyla kurtarma ifadenizi kaybederseniz, kripto paralarınızı da kaybedersiniz. Trust Wallet kripto para cüzdanı, geleneksel banka hesaplarından tamamen farklı bir sisteme sahiptir. Çünkü varlıklarınızın gerçek sahibi tamamen siz olduğunuz için Trust Wallet paralarınıza asla erişemez. Bu yüzden kurtarma ifadenize erişim olmadığı için cüzdanları kurtarmak teknik olarak mümkün değildir. 

  Trust Wallet'ın Avantajları Nelerdir?

  Kripto para topluluğunda her geçen gün daha fazla yatırımcı ve kullanıcı kazanmaya başlayan Trust Wallet cüzdanın sağladığı bazı avantajlar bulunmaktadır. 

  • Trust Wallet cüzdanı kullanarak sahip olduğunuz kripto para birimlerini birbiri arasında değiştirebilirsiniz.
  • Trust Wallet üzerinden kredi kartınızı kullanarak Bitcoin, Ethereum ve daha fazla kripto para birimi satın alabilirsiniz. 
  • Trust Wallet, 256 bin şifreleme sayesinde kredi kartı bilgileriniz saklanmadan kolay ve güvenilir bir şekilde kripto para satın almanızı sağlar. 
  • Kimlik bilgilerinin doğrulanmasından sonra Trust Wallet üzerinden para yatırma ve çekme işlemi son derece basit ve hızlıdır.
  • Kripto para yatırımcılarının kripto paralara ulaşmak için hızlı bir şekilde alım satım yapmasına yardımcı olur ve ihtiyaç duyulan her şeyi gerçekleştirir. 
  • Trust Wallet sayesinde kripto para piyasasında vadeli işlemlerde yatırım yapılabilir.
  • Trust Wallet sayesinde staking yaparak daha fazla kazanç elde etmek mümkündür. 
  • Trust Wallet mobil kullanım açısından son derece kullanışlı ve sade bir tasarıma sahiptir.

  Trust Wallet Cüzdan Güvenilir mi?

  Türkiye’deki yerli kripto para yatırımcılarına da profesyonel seviyede hizmet sunan Trust Wallet cüzdan güvenilir altyapıya sahiptir. Trust Wallet ayrıca, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance platformunun satın aldığı ilk blok zinciri tabanlı start-up projesidir. Trust Wallet cüzdan, Ethereum ve ERC-20 tokenlarının yanı sıra Ethereum Classic, POA, Callisto, GoChain, Wanchain ve Tron da desteklediği için güvenilirdir. 

  Trust Wallet mobil uygulamasını kullanarak favori kripto paralarınızı Android ve Apple cihazlarınızda güvenle taşıyabilirsiniz. Trust Wallet, kullanıcı değerlendirmesine göre 5 üzerinden 4.7 ortalama kullanıcı puanı ile öne çıkmaktadır. Kripto paralarınızı gönderirken, alırken veya sadece saklarken en üst seviye gizlilik ve güvenilirliğe sahip olmanın avantajlarından yararlanabilirsiniz. 

  Özet Olarak

  Trust Wallet cüzdan, Ethereum, ERC-20 ve ERC-223 gibi altyapıları kullanan kripto para birimlerini saklamaya ve alıp satmaya yarayan bir cüzdandır. Piyasa dalgalanmalarını önlemek için stablecoin saklamaya izin verir. Trust Wallet, kripto para yatırımcılarının kredi kartı kullanarak güvenle kripto para satın almalarına olanak tanıyan Binance borsası destekli bir cüzdandır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle