Yield Guild Games (YGG) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Blok zincir tabanlı oyna kazan tabanlı projelerin öne çıkması ile Yield Guild Games öne çıkmayı başarmıştır. Kullanıcılara blok zincir tabanlı oyunlar sunan DAO olarak öne çıkması ise bu alanda geliştirilen diğer projeler ile etkileşimini artırmıştır. Yield Guild Games projesinin merak edilen detayları ve güçlü yanlarına dair merak ettiklerinizi sizler için bir araya getirdik. 

  Yield Guild Games (YGG) Coin Nedir?

  Yield Guild Games, merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) olarak, sanal dünya üzerindeki NFT’lere odaklanan bir projedir. Yield Guild Games, merkeziyetsiz oyunlara ilgi duyan ve sanal dünya, blok zincir tabanlı oyunlarda kullanılan NFT’lere yatırım yaparak para kazanan oyuncu ve yatırımcı topluluğu platformudur. Kendi tanımına göre YGG, oynayarak kazanılan bir oyun loncasıdır.

  Axie Infinity, The Sandbox, League of Kingdoms gibi diğer blok zincir tabanlı oyun ekonomileri gibi NFT oyunlarından gerçek para kazanmak için oyuncuları bir araya getirmektedir. YGG ise bu topluluğun belirteci olarak kullanılan yerel para birimidir. 

  Yield Guild Games (YGG) Projesi ve Whitepaper

  Yield Guild Games projesinin ortaya çıkmasını sağlayan ve temel amaçları arasında yer alan temel unsur, dünyanın en büyük sanal ekonomisini oluşturmaktır. Buna ek olarak varlıklardan maksimum fayda sağlamak amacıyla optimize etmek ve elde edilen gelirleri de paydaşlara dağıtmak gelmektedir. Projenin teknik makalesinde de yer veriliği gibi merkeziyetsiz oyunlara ilgi duyan, sanal dünya ve blok zincir tabanlı oyunlarda kullanılan NFT’lere yatırım yapılmasını kolaylaştırmaktadır. Oyna kazan temasına sahip oyunlara olan ilginin de artması ile platforma olan ilgi de artmıştır. 

  YGG, oyuncuları blok zinciri tabanlı ekonomiler aracılığı ile kazanmak için bir araya getirmektedir. Oynayarak kazanılan bir oyun loncası olarak kendini tanımlamaktadır. Metaverse’deki yeni dünyaların yerleşimcileri olarak kendini tanımlayan platform, whitepaper’ın da yer alan teknik birçok detayı ile öne çıkmayı başaran projeler arasında yerini almayı başarmıştır. Platform kullanıcıların NFT satın almalarına olanak sağlayarak da güçlü bir konuma yerleşmiştir. Yield Guild Games (YGG) hakkında detaylı bilgi almak ve teknik detaylarına ilişkin merak edilenleri görüntülemek için: https://yieldguild.io/YGG-Whitepaper-English.pdf projenin whitepaper sayfasına ilgili bağlantı adresini kullanarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz.  

  YGG Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Yield Guild Games, projesinin arkasındaki isim sektör tarafından yakından takip edilen isimlerden Gabby Dizon yer almaktadır. Axie Infinity, Yearn Finance Communities gibi projeleri hayata geçiren ekibin önemli bir parçası olan Dİzon tarafından kurulan Manila merkezli bir oyun stüdyosudur. Bery Li ve Owl of Motiness adlı iki girişimci tarafından kurulan oyun stüdyosu, proje için önemli bir yer edinmiştir. Yield Guild Game ekibi şu an için 20’den fazla çalışana ulaşmıştır. Oyun operasyonlarının başına Nolan Manalo geçmiştir. 

  Yield Guild Games (YGG) Kullanım Alanları Neler?

  YGG, Yield Guild Games ekosisteminin yerel kripto para birimi olarak görev yapmaktadır. Platformun sunmuş olduğu staking ve verim çiftliği gibi temel hizmetler için kullanılmaktadır. Küresel bir oyna kazan oyun topluluğu olarak aktif oyuncular ve DAO başarısına katkı bulunanlar olarak kazanç ve ödüllerden herkesin pay alması için YGG kullanımı önemlidir. Platform üzerinde yapılacak birçok işlemde ve piyasalarda ise yatırım amaçlı olarak kullanılmaktadır. 

  Yield Guild Games (YGG) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Yield Guild Games, hem teknik açıdan hem de vizyonuyla benzerlerinden ayrılmaktadır. Projenin piyasalarda da öne çıkması ve bir süredir takip listelerinde ilk sıralarda yer alması bu hedeflere ve benzersiz yapısına bağlıdır. Yatırımcılarına da alternatifler sunmayı başaran Yield Guild Games, benzersiz olanakları ile dikkat çekmektedir.

  Yield Guild Games projesinin öne çıkmasını sağlayan ve diğerlerinden ayıran benzeriz özelliklerinden bazıları ise kısaca şöyledir:

  • DAO’nun ana geliri, doğrudan ya da dolaylı kiralama yoluyla YGG’nin sahip olduğu NFT’ler gelmektedir. 
  • Protokol sayesinde üyelerin kullanmış olduğu varlıklar karşılığında, YGG’ye giden oyun içi ödüllerin bir kısmı üzerinden kiralama şeması yaratılmaktadır. 
  • Üçüncü taraf grup üyesi olmayan kullanıcılar, araziler gibi oyun içi varlıklar üzerinde ticareti faaliyetler gerçekleştirebilmektedir. 
  • Oyun içi varlıkların ekonomi değerindeki artış ile NFT sahiplerinin kazanç elde etmesini sağlar.
  • Oyun içi etkinliklere katılarak yerl token elde edilen play – to – earn özelliğine de sahiptir.

  Güncel YGG Coin Fiyatı

  YGG fiyatı 11,50 USD ile Kasım 2021’de zirve noktasına ulaşmıştır. Birçok kripto para birimi için söz konusu tarih önemlidir. Çükü piyasalarda bu tarihten sonra görülmeye başlayan ve etkileri de artan belirsizlikler ve riskler dikkat çekmektedir. Takip eden aylar içinde Haziran 2022’de 0,31 USD seviyesine kadar gerilemesinin ardından tüm zamanların en düşük seviyesini görmüştür. Fiyatında yaşanan bu tür oynaklıklara karşı yatırımcısının temkinli olması önerilmektedir.

  Yield Guild Games (YGG) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Yield Guild Games (YGG) avantajları:

  • Yield Guild Games DAO, NFT’ler üzerinden gelir elde edilmesi sağlar.
  • Kullanıcıların NFT’leri satın alma ve kiralama avantajı sunar.
  • YGG stake ederek pasif gelir elde edilmesini sağlar.
  • NFT kiralama ile aktif loncalara katılma ve YGG Token ödülleri kazanma şansı sunar.
  • P2E (oyna – kazan) modeli kullanarak, kullanıcıların oynadıkça kazanmasını sağlar.

  Yield Guild Games (YGG) dezavantajları:

  • YGG piyasa görünümü ile oynaklığı fazladır. Bu nedenle riskli fiyat hareketleri kayıplara neden olabilir.
  • Blok zincir alanında metaverse ve NFT odaklı projelerin sayısı her geçen gün arttığı için güçlü rakiplerle mücadele etmek zorundadır.

  Yield Guild Games (YGG) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Yield Guild Games (YGG) listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • Gate.io
  • KuCoin
  • Huobi Global
  • OKX
  • Bybit
  • MEXC

  Yield Guild Games (YGG) Coin Piyasa Bilgileri

  YGG topluluğunu desteklemek için oyun girişimi tarafından toplam 1 milyar token arzının %45’i bir kenara ayrılmıştır. YGG maksimum arzı 1 milyar adet olarak belirlenmiştir. Ayrılan söz konusu tokenların dört yıl içinde kademeli olarak dağıtılması hedefleniyor. Öte yandan tokenların yaklaşık %40’ı, yatırımcılara, %24,9 ve kullanıcılara %15 olmak üzere dağıtılması hedeflenmektedir. Kalan %15 ise şirketin hazine ve danışmanlarına ayrılacaktır.

  Yield Guild Games (YGG) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Yield Guild Games (YGG) listelendiği güvenilir kripto para borsaları ve platformlardan alınabilmektedir. YGG satın almak için şu adımlar takip edilebilir:

  • 1. Adım: YGG Coin satın almak için listeleyen bir borsaya erişim sağlanır.
  • 2. Adım: Hesap oluşturma işlemleri tamamlanır.
  • 3. Adım: Doğrulama adımları tamamlanır.
  • 4. Adım: İşlem için yeterli bakiye hesaba aktarılır.
  • 5. Adım: Onay sonrasında USDT, BTC, BUSD gibi çiftler ile alım yapılır.
  • 6. Adım: Güvenilir hesaplarda uygun zamana kadar saklanır.

  Özet Olarak

  Yield Guild Games, genel hatları ile gelecek vaat eden ve NFT dünyası ile oyna kazan temalı oyun topluluğu olarak başarı sağlaması beklenen bir projedir. YGG fiyatı piyasalarda riskli yapıdadır. Güçlü rakipler ise projeyi negatif etkileyebilir. Proje hedeflerinin gerçekleştirilmesi halinde büyüme eğiliminin katlanarak büyümesi beklenmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle