BTC 10 bin dolara düşecek mi? Kıdemli analist açıkladı

  Dünkü yükseliş sırasında soğukkanlı açıklamalar yaparak yatırımcıları uyaran ünlü analist Bitcoin’deki (BTC) son durumu değerlendirdi. Bloomberg analisti Mike McGlone’a BTC fiyatında 10 bin dolar ihtimali soruldu.

  Kripto paralar ekim ayına beklendiği gibi çok hızlı bir giriş yapmıştı. Ayın ilk günlerinde pozitif sinyaller veren ve aralıksız yükselen BTC’de düşüş yaşanıyor. Lider kripto para birimi BTC dün akşam saatlerinde 28 bin 500 dolara kadar tırmanmasına rağmen bu seviyeyi koruyamadı.

  Dünkü yükseliş sırasında pek çok analist ve kripto para fenomeni, beklenen boğa rallisinin nihayet başladığı yönünde açıklamalar yapmıştı. Kripto paralarda coşku yaşanırken yatırımcıları dikkatli ve temkinli olmaya çağıran ünlü analist yine haklı çıktı. Bloomberg kıdemli emtia analisti Mike McGlone BTC görünümünü değerlendirdi.

  BTC’de Düşüş Beklentisi Ağırlıkta

  BTC ve kripto paralarda önümüzdeki dönemde durgunluk yaşanabileceği uyarısında bulunan McGlone bunun sebepleri açıkladı. Son çeyreğin başında BTC piyasa likiditesinin hâlâ negatif olduğunu ve olumsuz göründüğünü hatırlattı. Ünlü analist, kripto paralarda beklediği durgun piyasaya gerekçe olarak küresel faiz oranlarının artmaya devam etmesini gösterdi.

  Kripto paralarla ilgili dikkat çeken açıklamalar yapan McGlone, piyasadaki likiditenin artması durumunda BTC ile ilgili yorumunu paylaştı: “Bitcoin 2023’te çoğu riskli varlıkla birlikte kazanç elde etti, ancak bu kısa süreli bir yükseliş olabilir. Zira Bloomberg Economics hala ABD’nin yıl sonunda olası bir resesyonla karşı karşıya kalabileceğine ilişkin öngörüsünde kararlılığını koruyor.”

  BTC Fiyatında 10 Bin Dolar İhtimali Masada

  Kripto para yatırımcılarını endişelendiren açıklamalar yapan McGlone, beklenen boğa rallisi öncesinde BTC’de sert düşüş yaşanması gerektiğini düşünüyor. Bloomberg Kıdemli Emtia Analisti, uzun süredir tartışma yaratan BTC fiyatının 10 bin dolara düşme ihtimali ile ilgili konuştu: “Bitcoin için yaklaşık 30 bin dolar seviyesi önemli bir direnç olmaya devam ediyor ve BTC için riskler hala 10 bin dolara doğru yöneliyor.” Lider kripto para birimi BTC, ABD’li borsa FTX iflasında bile 10 bin doları görmemesine rağmen bu tür negatif beklentiler yatırımcıların kafasında soru işareti yaratıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle