Ünlü yatırımcı: DOGE sahte bir yatırım türü!

  Yakın bir tarihte Yahoo Finance ile röportaj gerçekleştiren ABD’li yatırım efsanesi finansal danışman Ric Edelman, Dogecoin (DOGE) hakkında sert açıklamalarda bulundu. Edelman, Dogecoin’in bazı zengin kişilerin pump & dump coin’i olduğunu iddia etti ve “Kesinlikle karşıyım” dedi.

  Kripto para piyasalarının 2021 yılında şüphesiz en popüler kripto para birimlerinden biri Dogecoin (DOGE) oldu. Şubat 2021 başlarında başlayan muazzam yükselişler sonrasında DOGE, Nisan ayında 0,73 dolar seviyesine kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Öte yandan aynı süreçte DOGE, 90 milyar dolarlık piyasa değerini de aşarak en büyük 4. kripto para konumuna kadar yükseldi. Bu yükselişleri ile dikkat çeken DOGE için piyasada birçok karşıt görüşlü isim de bulunuyor.

  “Bu Sahte Yatırım Türüne Kesinlikle Karşıyım”

  Dogecoin konusunda olumsuz fikir sahibi olanlardan biri de ABD’li yatırım efsanesi ve finansal danışman olan Ric Edelman. Yahoo Finance ile bir röportaj gerçekleştiren Edelman, Dogecoin hakkındaki fikirlerini paylaştı. Edelman’a göre DOGE “bazı zengin kişilerin” pump & dump coin’i. Edelman, bu nedenle Dogecoin için “Kesinlikle karşıyım” sözlerini dile getirdi. Edelman, DOGE’un bir pump & dump coin’i olarak, onun “sahte bir yatırım” türü olduğunu öne sürdü.

  Edelman’a Göre Pump & Dump’ın Arkasında Musk Gibi İsimler Var

  Birçok finansal kitabın da yazarı olan Ric Edelman, pump & dump coin’i olarak işaret ettiği Dogecoin’in arkasında Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk gibi isimlerin yer aldığını dile getirdi. Edelman, aslında Musk gibi isimlerin sosyal medya paylaşımları ile DOGE hakkında olumlu konuşmalarının, söz ettiği pump & dump’ı oluşturduğunu iddia etti. Ayrıca Edelman’a göre DOGE gibi “sahte bir yatırım” aracının başarılı olmasının sebebi de piyasa düzenlemesindeki eksikliklerden kaynaklanıyor.

  Ric Edelman’a Göre SEC Gözlem Konusunda Başarısız

  Ric Edelman, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), gözetim konusunda başarısız olduğunu düşünüyor. Edelman’a göre SEC’nin bu alandaki yetersizliği, insanların yatırım konusunda çılgınca şeyler yapmasına ortam oluşturuyor.

  Yakın zamanda Dogecoin’i eleştiren tek isim Ric Edelman olmadı. Öte yandan Cardano’nun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson gibi isimler de yakın tarihte DOGE eleştirileri ile dikkat çekmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle