Kriptopara

2022 XLM Coin Geleceği ve Güncel 4 Stellar Tahmini

  Yerli kripto para yatırımcılarının portföylerinde yer vermek istedikleri XLM coin hakkında araştırmalar devam etmektedir. Deneyimli kripto para uzmanlarının XLM coin geleceği ve yorumları sayesinde yatırımcılar kendi stratejilerini oluşturabilmektedir. Bu yazımızda 2022 XLM coin geleceğine dair önemli uzmanların güncel 4 XLM coin fiyat tahmini ve detaylarını bulabilirsiniz. 

  Stellar (XLM) Coin Geleceği 

  Stellar projesinin yerel kripto para birimi XLM coin geleceği hakkında güncel raporlar merak edilmektedir. Kripto para uzmanlarının kapsamlı araştırmaları sonrasında XLM coin geleceğine dair önemli çıkarımlar yapılmıştır. Yatırımcıların merak ettiği XLM coin geleceği hakkında en çok dikkat çeken uzman yorumları şu şekildedir:

  • Stellar, defterinde Stellar varlıklarının mülkiyetini takip eden yerleşik bir sipariş defterine sahip olduğu için bir tür merkezi olmayan borsa olarak çalışmaktadır. Bu nedenle merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörü gelişmeye devam ettikçe Stellar ve XLM coin değerini artıracaktır.
  • Geliştiriciler, Stellar'ı, kullanıcıların alım-satım siparişlerini yönetmelerine ve alım satım yaparken tercih edilen varlıkları belirlemelerine olanak tanıyan özellikler taşıması için sürekli güncellenmektedir.
  • Stellar yalnızca ödemelere ve eşler arası (P2P) transferlere odaklandığı için rakiplerinden farklılaşmakta ve hızlı gelişim göstermektedir. 

  XLM Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Anonim analistler XLM coin grafiğinde Keltner Kanalı sinyallerinden, alt eğri son mum çubuğuna değmediği için bir sonraki fiyat artışının yakın olduğuna işaret etmektedir. Keltner kanalı, mum çubuklarının üstündeki veya altındaki oynaklığı ölçerek trend yönlerini belirlemek için kullanılan bir teknik analiz göstergesidir. Analistlere göre XLM coin grafiğindeki göstergeler, fiyattaki mevcut düşüşün sona ermediğini ve yakında bir yükseliş koşusu beklenmemesi gerektiğini söylemektedir.

  Stellar (XLM) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Stellar projesi, kripto paranın taşınmasına ve saklanmasına izin veren açık bir ağdır. Temmuz 2014'te piyasaya sürüldüğünde, dünyanın bankasızlara ulaşarak finansal katılımı artırmayı amaçlamıştır. Fakat kısa bir süre sonra önceliğini, finansal firmaların blok zinciri teknolojisi aracılığıyla birbirleriyle bağlantı kurmasına yardımcı olmaya vermiştir. 

  Ağın yerel belirteci XLM coin, sınırlar arasında varlık ticaretini daha ucuz hale getiren bir köprü görevi görmektedir. Tüm bunlar, benzer bir hizmet için genellikle yüksek ücretler talep eden mevcut ödeme sağlayıcılarına meydan okumaktadır. Stellar'ın ortak bir yazılımı çalıştırmak için dağıtılmış bir bilgisayar ağını teşvik ederek bu hizmetleri sağlaması çalışma prensibini oluşturur.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Stellar tarafından desteklenen bir hizmeti kullanan herkes, geleneksel para birimlerinden yeni ve mevcut varlıkları temsil eden dijital paralara kadar her şeyi aktarabilir. 

  Bu varlıklar daha sonra XLM coin kullanılarak kullanıcılar arasında daha az sürtüşmeyle alınıp satılabilir. Bu şekilde Stellar, ödeme sağlayıcıları ve finansal kurumlar için bir protokol sağlaması amaçlanan XRP Ledger ile benzerlik taşımaktadır. Dolayısıyla finans sektöründe hizmet veren bankalar, ödeme şirketleri, ticari kuruluşlar ve daha pek çok yerde Stellar ağı kullanılabilmektedir. 

  XLM Coin Fiyatı Kaç Dolar

  Güncel verilere göre şu anda 1 XLM fiyatı %stellar+try% TL. Döviz cinsinden ise %stellar+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Stellar fiyatı 24 saatte %Stellar+yuzde%.

  Kripto para piyasasında inişli çıkışlı bir grafiği çizen XLM coin fiyatı son dönemde sert dalgalanmalar yaşamaktadır. Ancak yükseliş hareketlerini koruyan XLM coin için analistler teknik analizdeki destek-direnç noktalarına dikkat edilmesi gerektiğini söylemektedir. Bu sayede güncel piyasa trendleri baz alınarak XLM coin yatırımı yaptığınızda maksimum kazanç elde edebilirsiniz. 

  XLM Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Her geçen gün hızla büyüyen Stellar ağı, merkeziyetsiz finans sektöründe geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmuştur. IBM başta olmak üzere pek çok dev şirketin desteklediği XLM coin fiyatındaki yükselişin devam etmesi beklenmektedir. Özellikle uzun vadeli yatırımcılar için XLM coinin doğru bir seçim olduğu vurgulanmaktadır. Uzmanlar Stellar ağının popülerliğini arttırdıkça XLM coin fiyatında da çok yüksek seviyelerin görülebileceğini beklemektedir.

  Stellar Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Stellar ağı, dört ana özelliğe sahip olarak tanımlanan Stellar Consensus Protokolü kullanılarak güvence altına alınmıştır: "Merkezi olmayan kontrol, düşük gecikme süresi, esnek güven ve asimptotik güvenlik." SCP aracılığıyla herkes fikir birliğine varma sürecine katılabilir ve tek başına hiçbir kuruluş karar verme gücünün çoğunluğuna sahip olamaz. İşlemler de ucuza ve birkaç saniye içinde onaylanır ve kötü aktörler ağa katılmaya çalışırsa güvenlik önlemleri alınır. Bu özellikleri sayesinde kripto para uzmanları tarafından da onaylanan XLM coin son derece güvenilir olup yatırım yapılabilir altcoin projeleri arasında gösterilmektedir. 

  XLM Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Stellar benzersizdir çünkü her işlemin maliyeti yalnızca 0,00001 XLM'dir. Stellar blok zinciri projesi, büyük marka teknoloji şirketleri ve fintech firmaları ile ortaklıklar kurmayı başarmıştır. Stellar ve IBM, büyük finans kurumlarının Stellar ağına işlem göndermesine ve sabit paralar gibi köprü varlıklarını kullanarak işlem yapmasına izin veren bir proje olan World Wire'ı başlatmak için işbirliği yapmıştır. Diğer blok zincirlerinin topluluk fonları olmasına rağmen, yani ekosistemi ilerletmeye yardımcı olan projelere hibe verilebileceği anlamına gelir, Stellar kullanıcılarının bu desteğin hangi girişimlere verileceği konusunda oy kullanmasına izin verir.

  XLM Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  XLM coin avantajları şunlardır:

  • 0,00001 XLM gibi çok düşük işlem ücretleri sayesinde kullanışlıdır.
  • Stellar Consensus Protokolü sayesinde ağın güvenliği maksimum seviyededir.
  • IBM gibi dev şirketlerin desteklediği ve aktif olarak kullandığı bir ağdır.
  • Eşler arasında (P2) hızlı ve sorunsuz para transferine imkan sağlar. 

  XLM coin dezavantajları şunalardır:

  • XRP Ledger gibi projelerle rekabet halinde olduğu için zaman zaman geri plana düşebilir.
  • XLM coin yüksek volatilitesi nedeniyle riskli bir yatırım tercihidir. 

  XLM Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  XLM yatırımı yapmak isteyen kripto para yatırımcıları, dünyanın önde gelen kripto para borsalarında bu altcoini bulabilirler. En popüler borsalar arasında XLM listeleyen şu borsalarda hesabı bulunanlar kolaylıkla XLM coin al-sat işlemleri yapabilir:

  • Binance
  • Coinbase Exchange
  • Bybit
  • Bithumb
  • Gate.io
  • KuCoin
  • Kraken
  • Huobin Global
  • Bitfinex
  • Bitstamp 
  • Bittrex
  • Poloniex

  XLM Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Yerli kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği usta analistler XLM coin fiyat tahminleri hakkında güncel raporlarını yayınlamıştır. Uzmanların XLM coin tahminleri ile kendi yatırım stratejinizi oluşturabilir ve yatırımlarınızdan kazanç elde edebilirsiniz. XLM coin fiyat tahmininde bulunan 4 uzmanın raporları şu şekildedir:

  • Price Prediction ekibinin geçmiş fiyat verileriyle ilgili derin teknik analizine göre, 2022'de XLM coin fiyatının minimum 0,25 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin edilmektedir. XLM fiyatı, ortalama 0.26 dolar işlem fiyatı ile maksimum 0.29 dolar seviyesine ulaşabilir.
  • Coin Quora uzmanlarının 2022 için uzun vadeli XLM coin fiyat tahmini yükseliş göstermektedir. 0,9381 dolardan mevcut olanın üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesinde işlem yapma olasılığı yüksektir. Bu düşüş eğilimi tersine dönerse, XLM coin fiyatı 2022'nin sonunda 0,7 dolara ulaşacaktır. Ayrıca, 2022'nin ilk yarısı 0,40 dolara kadar yavaş bir büyüme gösterecektir. O zaman bu yükseliş artacak, ancak büyük düşüşler beklenmemektedir. 
  • GOV Capital analistleri gelecekteki XLM Fiyatına dayanarak, yükselen bir eğilim gösterdiğini vurgulamaktadır. Bu nedenle XLM coin uzun vadede iyi bir yatırım tavsiyesi seçeneği olabilir. XLM coinin gelecekteki fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde 0,46605702 dolar olacağı tahmin edilmektedir.
  • Trading Beasts ekibine göre, XLM fiyatı önümüzdeki birkaç yıl içinde büyük oranda artacaktır. 2024'ün sonunda, ortalama fiyat tahminlerinin 0,4042034 dolar civarında olması beklenmektedir.

  Özet

  Stellar projesi, merkeziyetsiz finansa odaklanan bir blockchain ekosistemidir. Kullanıcıların Merkezi Olmayan Uygulamalar (dApps) blok zincirini kullanmasına izin veren bu projenin yerel kripto para birimi XLM coindir. Ripple Kurucu Ortağı Jed McCaleb, Stellar blok zincirinin arkasındaki ana varlık olan Stellar.org'u 2014 yılında hayata geçirmiştir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle