BTC ekim ayına hızlı girdi! Yükseliş devam edecek mi?

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) beklendiği gibi ekim ayına hızlı bir giriş yaptı. BTC fiyatındaki yükselişle birlikte son 6 ayın zirvesi görülmüş oldu. Analistler, kripto paralardaki son durumu değerlendirdi.

  Kripto para piyasasında uzun süredir beklenen boğa koşusu sinyalleri yeniden yanmaya başladı. Eylül ayında tarihsel olarak kötü bir grafik çizen BTC, geçtiğimiz ayı yüzde 4 artıda kapatarak sürpriz yapmıştı. Bazı analistler, BTC’de 2016’dan beri görülmeyen bu performansın boğa rallisi başlangıcı olabileceğini öne sürmüştü.

  Ekim ayının ilk günlerinde BTC ve kripto paralara olan ilgi yeniden arttı. Kurumsal tarafta BTC alımlarının artmasıyla birlikte lider kripto para birimi son 6 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. BTC fiyatı 28 bin doların üzerini test ederken, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Solana (SOL) gibi altcoinler de ralliye katıldı.

  BTC İçin Ekim Ayı Pozitif Görünüyor

  Kripto paralardaki pozitif görünüm yatırımcıları heyecanlandırıyor. Salı günü iflas eden kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’ın duruşması görülecek. Mahkeme sürecinin kripto para piyasası üzerinde olumlu etkisi olabileceği belirtiliyor. Bununla birlikte BTC geçen ayı yüzde 4.1 artıda kapatırken geçtiğimiz çeyrekte ise yüzde 11 değer kaybı yaşamıştı.

  Bir Sonraki Direnç 30 Bin Dolar Seviyesinde

  Tarihsel verilere bakıldığında lider kripto para birimi Ekim aylarını yükseliş için oldukça verimli geçiriyor. Son 4 yılın her birinde BTC fiyatı ekim ayında ciddi prim yaptı. Orbits Markets’in kurucusu Caroline Mauron, kripto paralardaki son durumu “Muhtemelen yeni bir muhasebe çeyreğinin başlamasıyla önemli alım akışları olmuş gibi görünüyor ve sonuçta ortaya çıkan hareketler hafta sonu likiditesinin az olmasıyla daha da şiddetlendi.” şeklinde özetledi.

  Ünlü kripto girişimcisi, yatırımcıların yüzünü güldüren rallinin kriptolar için genellikle olumlu bir ay olan ekim ayı boyunca devam etmesini bekliyor. Uzmana göre BTC için bir sonraki direnç seviyesi 30 bin dolar civarında bulunuyor. Analisti BTC fiyatının 30 bin dolar seviyesinin üzerinde tutunması halinde yükselişin hız kazanacağını düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle