Kriptopara

3 Analistten Maker (MKR) Coin Geleceği, 3 Fiyat Tahmini

  Son dönemde altcoin piyasasında yaşanan düşüşe rağmen pozitif sinyaller veren Maker (MKR) coin yerli kripto para yatırımcılarının radarına takıldı. MKR coin yatırımı yapmak isteyen yatırımcılar için topluluğun yakından takip ettiği analistlerden fiyat tahminleri paylaşılmaktadır. Önde gelen 3 analistin MKR coin geleceği hakkında yapmış olduğu en güncel yorum ve tahminleri bu yazımızda bulabilirsiniz. 

  Maker (MKR) Coin Geleceği 

  Maker kripto para projesi, Aralık 2017'de ana akım medyanın ve Girişim Sermayesi (VC) yatırımcılarının dikkatini çeken kripto para birimi olarak piyasaya sürülmüştür. Uzmanlara göre MKR coin geleceğini etkileyebilecek önemli gelişmeler şunlardır:

  • Hem Maker Protocol hem de MakerDAO'da bir yönetişim belirteci olarak Ethereum altyapısını kullanmaktadır. Bu yüzden Ethereum ağının güçlenmesiyle birlikte MKR coin fiyatının artması beklenmektedir. 
  • Maker projesi, kullanıcıların DAI sabit parasını yayınlamasına ve yönetmesine imkan tanımaktadır.
  • Maker ekosistemi, önemli bir başarı elde eden ilk DeFi projelerinden biri olması sebebiyle gelecekte daha popüler hale gelebilir. 

  MKR Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği anonim analistler MKR coin grafiğini yorumlamaktadır. Grafikte yer alan göstergelerden Ortalama Yön Endeksi (ADX), 0 ile 100 arasında değişerek bir trendin gücünü göstermektedir. En güncel Maker (MKR) tablosundan, mevcut düşüş trendinin güçlü olduğunu gösteren 25.37 ADX değerini gösterir. Bu nedenle, MKR coin mevcut fiyatının kısa vadeli analize göre yakında düşmesi beklenmektedir. Ancak uzun vadeli MKR coin analizinde bu altcoinin yükseliş trendine devam edeceği görülmektedir.  

  MKR Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  MakerDAO, bir Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) veya tamamen Maker hisselerinden oluşan bir kripto para borsasıdır. Maker ekosistemi, Ethereum blok zincirindeki en başarılı merkezi olmayan finans projelerinden biridir. Ekosistemin yerel kripto para birimi MKR coindir. DAI protokolünün topluluk yönetimini sağlamak için, herhangi bir teklif uygulanmadan önce oylama için Maker (MKR) kullanılır. Maker ekosisteminin çalışma sistemine göre, MKR token sahiplerine temettü ödenmemektedir. 

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  MKR coin geniş bir kullanım alanıyla altcoin yatırımcılarının dikkatini çekmektedir. MKR coin ve projenin blockchain alanındaki kullanım yerleri şu şekilde özetlenebilir: 

  • Maker Protokolünü yönetmek için MKR coin kullanılır. 
  • Oylanacak teklifler akıllı bir sözleşme şeklini alır ve herhangi bir Ethereum adresi tarafından dağıtılabilir. 
  • MKR coin sahipleri topluluk adına önemli olan kararlarda oy verebilir.
  • Kullanıcılar ayrıca Dai'nin verimliliğini, şeffaflığını ve istikrarını sağlamak için MKR coinleri stake edebilirler.

  MKR Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 MKR fiyatı %maker+try% TL. Döviz cinsinden ise %maker+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Maker Coin fiyatı 24 saatte %maker+yuzde%.

  Kripto para piyasası genelinde yaşanan düşüş hareketiyle birlikte MKR coin fiyatında da bir miktar geri çekilme yaşanmaktadır. Bu sebeple deneyimli kripto para analistleri, MKR coin yatırımı yapmadan önce yatırımcıların güncel piyasa trendlerini yakından takip etmeleri gerektiği konusunda uyarılarda bulunmaktadır. Bununla birlikte MKR coin al-sat işlemlerinden önce teknik analizdeki destek-direnç noktalarına dikkat edilirse, bu altcoin yatırımından maksimum kazanç elde edilebilir.

  MKR Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Uzmanlara göre Ethereum ağı ile ortak çalışan MKR coin fiyatının gelecekte daha yüksek fiyat seviyelerine ulaşması beklenmektedir. Altcoin piyasasında adından sık sık söz ettiren MKR coin fiyatında hızlı yükseliş beklentisi devam etmektedir. Altcoinlerde boğa piyasasının başlaması ile birlikte patlama yapacağı düşünülen projelerden biri de MKR coindir. 

  MKR Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Altcoin uzmanları tarafından onaylanan Maker projesi, her geçen gün daha fazla kullanıcı kitlesine ulaşmaktadır. Sektörde hızla büyüyen bu projenin yerel kripto para birimi olan MKR coin de son derece güvenilir altyapısıyla dikkat çekmektedir. Uzmanlara göre MKR coin güvenilir ve yatırım yapılabilir bir altcoin projesidir. Bu sebeple yatırımcıların altcoin portföylerine rahatlıkla MKR coin ekleyebilecekleri söylenmektedir. 

  MKR Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Maker projesi, gerçekten merkezi olmayan yönetişim denildiğinde sektörde en önemli başarılar elde eden ilk DeFi projelerinden biridir. Bu yüzden diğer kripto para projelerinden farklılaşan MKR coin geniş bir yatırımcı kitlesi tarafından desteklenmektedir.  MKR coin ayrıca geleneksel finans sektöründeki sorunları çözmek için benzersiz bir özel teknoloji seçkisini birleştirir. DeFi, merkezi olmayan finansal kurumların sürekli büyüyen bir sektör olarak finans alanında, halka sunulan mevcut merkezi finansal hizmetlere uygulanabilir çözümler sunmayı amaçlamaktadır. 

  MKR Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  MKR coin avantajları şunlardır:

  • Fazla sayıda Dai basımı için teminatlı varlıklar sağlar.
  • Dai tasarruf oranında değişiklik yapma imkanı sunar.
  • Maker ekosistemine piyasa fiyatları hakkında gerçek zamanlı veriler sağlayan araçların kullanımını kolaylaştırır. 
  • Protokolün geleceği hakkında oylama fırsatı sunduğu için her kullanıcı MKR hisselerinin boyutuna göre oylama yapabilir.
  • Maker, geleneksel finans sektöründe karşılaşılan sorunlara çözüm getirir. 
  • MKR coin, zaman içinde değerini korumaya yardımcı olmak için bir deflasyon protokolü kullanır. Bu sistemin bir parçası olarak, bir CDP akıllı sözleşmesi her kapandığında MKR'de küçük bir faiz ücreti ödenir.
  • Yatırımcılar MKR coin stake ederek pasif getiri imkanından yararlanabilir. 

  MKR coin dezavantajları şunlardır:

  • Ethereum ağına bağlı olan MKR coin, bu altcoinde satış yaşandığında değer kaybedebilir. 
  • MKR coin yüksek volatilitesi nedeniyle riskli bir yatırım tercihidir. 
  • Piyasadaki DAO projelerinde rekabet yüksek olduğu için MKR coin talebinde azalmalar görülebilir. 
  • Madencilik yapılmayan MKR coin talebinde azalma görülebilir.

  MKR Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  MKR coin satın almak isteyen yatırımcılar, bu altcoinin hangi borsalarda listelendiğini merak etmektedir. MKR coin satın almak için kripto para sektörünün önde gelen şu borsalarında hesap sahibi olmak yeterlidir:

  • Binance
  • Coinbase Exchange
  • FTX
  • Uniswap V2
  • Huobi Global
  • Binance US
  • Gemini 
  • Bithumb
  • Bybit
  • KuCoin
  • Kraken
  • Poloniex
  • Bittrex

  MKR Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı ünlü analistler MKR coin geleceği ile ilgili fiyat tahminlerinde bulunmaktadır. MKR coin satın almadan önce usta analistlerin güncel tahminlerine göre hareket etmek kazançlarınızı arttırabilir. MKR coin fiyat tahmininde bulunan 3 uzmanın güncel raporları şu şekildedir:

  • Price Prediction analistlerinin MKR coin geçmiş fiyat verilerine ilişkin derin teknik analizine göre, 2022 yılında Maker fiyatının minimum 1,572.58 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin edilmektedir. Analistler, MKR coinin, ortalama 1,633.43 dolar işlem fiyatı ile maksimum 1,726.63 dolar seviyesine kadar çıkabileceğini öngörmektedir.
  • Technewsleader uzmanlarına göre, ağ geliştiricilerinin çabaları nedeniyle Maker değeri artacaktır. Bu nedenle, 2022 yılı için hesaplanan fiyat yukarı yönlüdür. Analistlere göre, MKR coin fiyatı 2022'nin sonunda maksimum 2.302.97 dolar fiyat seviyesine ulaşabilir. Öte yandan, Maker'ın geleceğinin nihayetinde büyüyeceği konusunda oldukça iyimser olan analistler, MKR coin tahmini ortalama fiyatının, piyasaya bağlı olarak 2022'de 1.972,23 dolar ila 2.053,30 dolar civarında olmasını beklemektedir.
  • Coin Quora analistlerine göre, düşüş eğilimi tersine dönerse, Maker 2022'nin sonunda 3.990 dolara ulaşacaktır. Ayrıca, 2022'nin ilk yarısı 3362 dolara kadar ılımlı bir büyüme gösterecektir. Ardından piyasada gerileme olabilir, ancak büyük bir düşüş beklenmemektedir. Yaklaşan ortaklıklar ve 5.480 dolara ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser görülmektedir.

  Sonuç

  Yazımızda, MKR coin geleceğine ilişkin uzmanların fiyat tahminlerine ve yorumlarına detaylıca yer verdik. Kısaca MakerDAO; kullanıcıların DAI sabit değerli kripto parasını çıkarmasına ve yönetmesine olanak sağlayan Ethereum blockchain tabanlı, merkeziyetsiz kuruluştur. Bu protokolün yerel kripto para birimi Maker (MKR) coindir. MKR coin 2017 Aralık’ta piyasaya sürülerek kendi alanında öncü kripto para birimlerinden biridir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle