Kriptopara

Ethereum Name Service (ENS) Geleceği 2022, 2023, 2024

  Son dönemde ciddi bir sıçrama yapan Ethereum Name Service (ENS) coin, yerli yatırımcıların da dikkatini çekmeyi başarmıştır. Web 2’den Web 3 dünyasına geçişte önemli görevler üstlenen Ethereum Name Service, ayrıca Ethereum ağındaki gelişmelerden de olumlu etkilenmiştir. Bu bakımdan kripto para uzmanları Ethereum Name Service (ENS) geleceği ile ilgili raporlarında dikkat çekici yorumlar yapmaktadır. Bu rehberimizde 3 deneyimli uzmanın Ethereum Name Service (ENS) coin geleceği hakkındaki fiyat tahminlerini bulabilirsiniz.  

  Ethereum Name Service (ENS) Coin Geleceği

  Günümüzde web dünyasında kullanılan Alan Adı Hizmetine (DNS) çok benzeyen Ethereum Name Service, gelecekte çok daha geniş bir kullanım alanına sahip olabilir. İşte bu yüzden kripto para uzmanları ve usta analistler, ENS coin geleceği ile ilgili yorumlarında şu görüşlerde hemfikir olmaktadır: 

  • Cüzdan adreslerini alan adlarıyla değiştirmek, adresi yazarken giriş hatası olasılığını da azaltır. Bu yüzden kripto para cüzdanlarının kullanımı arttıkça ENS protokolüne olan ihtiyaç artabilir. Dolayısıyla ENS coin gelecekte çok fazla talep görebilir. 
  • Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen ve akıllı sözleşmeler kullanılarak güvence altına alınan ENS coin sürekli geliştirilmeye açıktır. Bu nedenle ENS coin gelecekte çok daha yüksek fiyat seviyelerine ulaşabilir. 
  • 2022'nin geri kalanında daha fazla insan ve hatta marka Web 3 ekosistemine girdikçe, ENS coinin satış ve alan kaydıyla ilgili diğer birçok rekoru kırması muhtemel görülmektedir.

  Ethereum Name Service (ENS) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Anonim kripto para analistleri, Ethereum Name Service geçmiş verilerini ve çeşitli göstergeleri kullanarak önemli fiyat seviyelerine dikkat çekmektedir. ENS grafiğine bakıldığında ENS/USDT için Keltner Kanalı sinyallerinden, Ethereum Name Service fiyatının, neredeyse kanalın ilk yarısında üstten kırılmaya başladığı için bazı günlerde yükselişe geçebileceği beklenmektedir. Keltner kanalı, mum çubuklarının üstündeki veya altındaki oynaklığı ölçerek trend yönlerini belirlemek için kullanılan bir teknik analiz göstergesidir. Ayrıca, uzun vadede, Bitcoin ve Ethereum gibi en iyi kripto para birimleri son zamanlardaki yükseliş eğiliminden dolayı düşüşe geçtiğinden, fiyat yükselişe geçebilir.

  Ethereum Name Service (ENS) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Ethereum Name Service (ENS), açık ve dağıtılmış bir adlandırma hizmeti olmasının yanı sıra Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş alan adı protokolüdür. Bu proje en basit tanımı ile bilgiyi bir isme bağlayan bir arama sistemidir. ENS sistemi, kullanıcıların tüm cüzdan adresleri ve merkezi olmayan web siteleri için basit bir kullanıcı adı oluşturmalarına olanak tanır.

  Ethereum Name Service tarafından konulan alan adlar Web2'deki alan adlarına benzer ve NFT olarak satılır. Bir cüzdanın özel adresini hatırlanması daha kolay ve insan dostu bir adla değiştirme imkanı tanımaktadır. Örneğin '6f867cm28ih8wk' gibi makine tarafından okunabilen cüzdan adreslerini 'XYZ.eth' gibi insan tarafından okunabilen bir adla yeniden düzenleyebilir.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Ethereum Name Service projesi, kripto kullanıcılarının Ethereum'da kendi alanlarını/kullanıcı adlarını satın almasına ve yönetmesine izin verir. Kullanıcıları uzun soluklu, makine tarafından okunabilen adresleri hatırlama zahmetine sokmadan merkezi olmayan işlemleri basitleştirmeyi amaçlar. Bu yüzden ENS coin kullanım alanları her geçen gün artmaktadır. Bir bakıma Alan Adı Hizmetine (DNS) çok benzeyen Ethereum Name Service, özellikle Web2’den Web3’e geçişte önemli görülen projelerden biridir. 

  Ethereum Name Service (ENS) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  2022, ENS topluluğu için şimdiden çılgın bir yıl oldu. ENS protokolü, binlerce dApp (Merkezi Olmayan Uygulama) kullanıcısının işlerini kolaylaştırdığı için onlardan büyük ilgi gördü. Web3'e tam bir geçiş yapmalarına izin verdiği için sadece Nisan ayında, ENS'ye yaklaşık 163.000 yeni alan adı kaydedildi ve ayın sonunda platformdaki günlük ticaret hacmi, OpenSea'deki BAYC NFT'lerinden daha fazlaydı. Bu yılın özellikle ikinci yarısında yeniden atağa kalkan ENS coin popülerliği hızla artmaya devam ediyor. Uzmanlara göre ENS coin yakın gelecekte daha yüksek fiyat seviyelerine ulaşabilir.

  Ethereum Name Service (ENS) Coin Projesi Güvenilir Mi, Alınır Mı? 

  Kripto para uzmanları tarafından onaylanan Ethereum Name Service (ENS) projesi, oldukça güvenli bir altyapıya sahiptir. Adından da anlaşıldığı üzere Ethereum ağını kullanan protokolün güvenlik konusunda sürekli geliştirilen bir yönü vardır. Ethereum blok zinciri tarafından desteklenmektedir ve ENS üzerindeki alan adları akıllı sözleşmeler kullanılarak güvence altına alınmıştır. Bu yüzden ENS coine rahatlıkla yatırım yapabilirsiniz. 

  Ethereum Name Service Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Web dünyasında alan adı olarak bilinen DNS'nin icadından önce, kullanıcılar internette gezinmek için karmaşık, makine dostu IP adreslerini hatırlamak zorundaydı. Bu IP adreslerini akılda tutmak çok zor olduğu için DNS bu alanda büyük kolaylık sağladı. Öte yandan benzer problemler kripto para cüzdan adreslerinde de yaşanıyor. Bu sebeple Ethereum Name Service (ENS) protokolü benzersiz yapısı ile Web 3 dünyasındaki iletişimi kolaylaştıran özelliklere sahiptir. Öte yandan ENS, binlerce dApp (Merkezi Olmayan Uygulama) kullanıcısının tercihi olarak Web3'e tam bir geçiş yapmalarına izin vermesiyle diğer kripto para projelerinden farklıdır. 

  Ethereum Name Service (ENS) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Ethereum Name Service (ENS) coin avantajları şunlardır:

  • Mevcut verilere göre, bir milyondan fazla aktif ENS alanı var ve platform üzerinden her gün binlerce yeni alan kaydedilmektedir.
  • Ethereum Vakfı, Chainlink, Ethereum Classic Labs, Binance X ve Protocol Labs gibi önemli destekçileri vardır.
  • Karmaşık cüzdan adreslerini akılda kalıcı ve kolay isimlerle değiştirir. 
  • Web 3 ve NFT dünyasındaki gelişmelere açıktır. 
  • ENS coin popüler kripto para borsalarında listelendiği için işlem hacmi giderek artmaktadır. 

  Ethereum Name Service (ENS) coin dezavantajları şunlardır:

  • Yüksek volatilitesi sebebiyle ENS coin riskli bir yatırım tercihidir. 
  • Web 3 dünyasında rakipleri arttıkça ENS coin talebinde azalma meydana gelebilir. 
  • Kullanım alanları kısıtlıdır. 

  ENS Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Yerli yatırımcılar Ethereum Name Service (ENS) coin satın almak için borsalarda araştırma yapmaktadır. Günümüzde en popüler kripto para alım satım platformları arasında ENS coin listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • Gate.io
  • Coinbase Exchange
  • KuCoin
  • Kraken
  • Huobi Global
  • FTX
  • MEXC
  • OKX
  • Crypto.com Exchange

  Ethereum Name Service (ENS) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Son dönemde hızlı yükseliş hareketleri ile dikkatleri üzerine çeken Ethereum Name Service (ENS) coin hakkında uzmanların görüşleri merak edilmektedir. Yatırımcıların yakından takip ettiği 3 usta analistin ENS coin geleceği ve fiyat tahminleri ile ilgili son raporları şu şekildedir: 

  • Tecrübeli analistlerden oluşan Price Prediction ekibine göre ENS coin geçmiş fiyat verilerine ilişkin derin teknik analizde yükseliş beklentisi vardır. Uzmanlar, 2022 yılının sonunda da Ethereum Name Service fiyatının minimum 12.98 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin etmektedir. ENS coin fiyatı, ortalama 13.49 dolar işlem fiyatı ile maksimum 15.01 dolar seviyesine ulaşabilir.
  • Coin Quora analistlerine göre yükseliş eğilimi devam ederse, Ethereum Name Service 2022'nin sonunda 37.45 dolara ulaşacak. Ayrıca, 2022'nin ilk yarısı 23.11 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. Yaklaşan ortaklıklar ve gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser görülmektedir.
  • Technewsleader ekibi ise Ethereum Name Service (ENS) fiyatının önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine benzer bir seviyeye ulaşmasını beklemektedir. 2022 itibariyle, ortalama 16.66 dolar fiyat beklentisi vardır. Eğer her şey yolunda giderse, Ethereum Name Service'in maksimum fiyatının 2022'da 18.52 dolara kadar çıkması tahmin edilmektedir. 

  Sonuç 

  Ethereum Name Service (ENS), Web3 dostu, tamamen açık, merkezi olmayan, kar amacı gütmeyen bir adlandırma sistemidir. Ethereum Name Service projesi, kripto kullanıcılarının Ethereum'da kendi kullanıcı adlarını satın almasına ve yönetmesine izin verir. Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen Ethereum Name Service protokolünün yerel kripto para birimi ENS coindir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle