Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 13 Nisan 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükseliş yeni rekorları getirdi. En büyük kripto para yeni rekorlara koşarken popüler altcoinleri de peşinde sürükledi. ABD’de açıklanan enflasyon rakamlarının ardından hızlı bir yükseliş gösteren kripto para piyasası hakkında dikkat çeken gelişmeler yaşandı. 

  13 Nisan Salı günü itibarıyla BTC ve önde gelen altcoinlerde yaşanan değişimleri özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para piyasasında uzun bir süredir beklenen yükseliş ivmesi nihayet geldi. Özellikle uzun bir süredir 58 bin dolar ile 61 bin dolar arasına sıkışan BTC nihayet zincirlerini kırdı. Bitcoin fiyatındaki yükseliş ivmesini tetikleyen gelişmelerin başında ABD’de açıklanan enflasyon verileri etkili oldu. Bununla birlikte BTC fiyatında yükseliş hareketini hızlandıran diğer gelişmeler de kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip edildi. 

  Başarılı tahminleri ile ünlü kripto para analisti Willy Woo, BTC fiyat tahmini güncelledi. Milyar dolarlık seviyeleri bekleyen popüler analist, Bitcoin toplam piyasa değerinin bir daha 1 trilyon doların altına düşmeyeceğini iddia etti. Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Mark Yusko da BTC fiyatında 500 bin dolarlık tahminde bulundu. Bu gelişmeler kripto para piyasasında boğa rallisinin devam ettiği inancını güçlendiren açıklamalar olarak kayda geçti.

  Altcoin piyasasında ise Ethereum (ETH) fiyatında da hızlı yükselişler görüldü. Ethereum (ETH) odaklı yazılım şirketi ConsenSys, JP Morgan ve Mastercard gibi dev şirketlerden yatırım aldı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, son dönemdeki pozitif sonuçlarda bir adım daha ileri giderek davanın tamamen reddedilmesi gerektiğini söyledi. Popüler altcoinlerde de öne çıkan 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre, Bitcoin fiyatında yüzde 5.64 oranında değer artışı görüldü. Lider kripto para gün içinde 63 bin 659 dolar seviyelerine ulaşarak yeni ATH seviyeleri belirledi.

  Ethereum fiyatında da rekor yükselişlerden biri yaşandı. ETH fiyatı yüzde 7.65 oranında değer kazanarak 2 bin 291 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Ripple (XRP) ise yüzde 32.90 oranındaki değer artışı ile günün en çok kazandıran altcoini olmayı başardı

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle