Uzmanların ETH beklentisi dudak uçuklattı! Anket sonuçları

  Ethereum (ETH) son haftalarda elde ettiği değer artışları ile yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Yeni haftaya da yeni rekorlar ile giriş yapan Ethereum, son rekorunun ardından karışık sinyaller verse de yükseliş eğilimini koruyor. Birçok analist Ethereum’un 2025 yılına kadar çok ciddi artışlar elde edeceğini düşünüyor.

  Ethereum (ETH) Aralık 2020’de Bitcoin (BTC) ile birlikte başlayan büyük ralliye kısa sürede katıldı ve Bitcoin’i takiben yeni yıla yükselişler ile girdi. Ancak yine de Ethereum 2021 başında 1.000 doların altında işlem görüyordu. Piyasadaki mevcut ralliden payını almayı başaran Ethereum, 10 Mayıs tarihinde 4 bin 200 dolarda ATH’sini belirledi. Ethereum rekor kırdıktan sonra hafif bir fiyat düzeltmesi yaşamış olsa da yükseliş eğilimini koruduğu görülüyor. Bu da birçok analistin, Ethereum’un gelecek dönemlerde daha ciddi artışlar yaşayacağını düşünmesini sağlıyor.

  Ethereum Kademli Ama Sağlam Yükseldi

  Aslında Ethereum’un fiyat hareketleri incelendiğinde onun kademeli bir yükseliş elde ettiği görülüyor. Zira bir önceki hafta tarihinde ilk kez 3 bin dolar barajını geçen Ethereum, yeni haftada seviyeyi 4 bin doların üzerine çıkardı. Bu durum Ethereum’un sağlam adımlar ile yükseldiğini gösteriyor. Birçok analist bu yavaş sayılabilecek ama sağlam tırmanışların önümüzdeki yıllarda da görüleceğini ifade ediyor.

  Uzmanların ETH Fiyat Beklentisi 20 Bin Dolar

  Bir ankete göre birçok uzman isim Ethereum’un 2025 yılına kadar 20 bin dolar seviyesini göreceğini düşünüyor. Uzmanların katılım sağladığı bu ankette 2025 yılına kadar Ethereum ortalama olarak 19 bin 842 dolar seviyesine yükselecek. 2022 yılının sonunda ise ankete göre Ethereum en çok işleme alınan kripto para birimi olacak. Yani bu sonuç, birçok uzmanın Ethereum’un Bitcoin’i geçeceğini düşündüğünü gösteriyor.

  Ankette Kimler Var, ETH Yükselişini Ne Destekleyecek?

  Söz konusu ankette katılımcılar arasında bulunan BitBull Capital CEO’su Sarah Bergstrand’a göre Ethereum çok daha yüksek seviyelere çıkacak. Bergstrand Ethereum’un 100 bin doları görebileceğini düşünüyor. Ayrıca aynı ankette Coinmama CEO’su Sagi Bakshi ve ConsenSys Baş Ekonomisti Lex Sokolin gibi isimler de yer alıyor. Ayrıca anketin kişisel finans karşılaştırma sitesi Finder tarafından yapıldığı da biliniyor. Katılımcılara göre Ethereum’un olası yükselişini ETH 2.0 ve Londra güncellemeleri destekleyecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle