DOGE, Elon Musk desteği olmadan da var olabilir mi?

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan aldığı destekle birlikte 2021’de “çılgınca” yükselen Dogecoin (DOGE) bir süredir eski günlerini aratıyordu. Piyasadaki yükseliş trendine katılarak değer kazanan DOGE, önemli bir direnci aşarak Musk’ın desteği olmadan da yükselebildiğini gösterdi.

  MEM tabanlı kripto paraların atası olarak kabul edilen Dogecoin (DOGE), 2021 yılında Ocak sonlarında ve Şubat başlarında çok ciddi yükselişler elde ederek değerini binlerce kat artırmıştı. Dogecoin’in elde ettiği bu yükselişlerin tetiklenmesinde en önemli rolü, Reddit’te bir araya gelen WallStreetBets oluşumu üstlenmişti. Ardından devasa yükselişlerini sürdüren DOGE, bu aşamadan sonra da Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın desteğini arkasına almıştı. Bu desteklerle birlikte DOGE, 8 Mayıs tarihinde 0,73 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırmıştı.

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  DOGE Kritik Direnci Geçebildiğini Gösterdi

  Fiyat rekoruyla birlikte piyasa değerini de ciddi ölçüde artıran DOGE, elde ettiği yükselişlerle en büyük 4. kripto para birimi konumuna kadar yükselmişti. Ancak daha sonra Mayıs ayı ortalarında bir çöküş yaşandı ve DOGE da bu çöküşten ciddi şekilde etkilendi. Ardından bu dönemi takip eden dönemde piyasada düşüş eğilimi devam etti ve Elon Musk da DOGE’a olan ilgisini ve desteğini geri çekmeye başladı. Elon Musk’ın elini çektiği DOGE, çok ciddi düşüşler yaşayarak 0,19 dolar seviyelerine kadar çekilmişti. Ancak hafta açılışında DOGE, 0,31 dolar seviyesini görmeyi başardı.

  DOGE “Elon Musk’ın Desteği Olmadan” Yükseldi

  Dogecoin’in 0,31 dolar seviyesini görmesi 2 açıdan çok önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Birincisi, DOGE’un kendisi için gösterilen 0,30 dolar direncini kırmasının, olası devam yükselişlerinin habercisi olarak değerlendiriliyor. İkincisi ve en çok dikkat çekeni ise DOGE’un, “Elon Musk’ın desteği olmadan da yükseldiğini” gösterdiği düşünülüyor.

  PAC Protocol CEO’sunun DOGE Yükselişi ile İlgili Paylaşımı

  DOGE-Elon Musk ilişkisi ve DOGE’un son yükselişi ile ilgili açıklamalarda bulunan PAC Protocol CEO’su David Gokhshtein, Twitter üzerinden bir paylaşımda bulundu. Gokhshtein, paylaşımında DOGE’un artık kendisini kanıtladığını ve “diğer kripto paraların yapmak istediği şeyi” artık yaptığını iddia etti. Ünlü CEO, bu paylaşımına Ethereum’un (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’i de etiketleyerek ondan destek almak istedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle