Kripto Para

İniş ve Çıkışlarıyla 2-9 Mart Ethereum Borsa Özeti 2021

  Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatında oldukça hareketli bir hafta geride kaldı. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2 bin dolara çıktıktan sonra bir daha eski performansını göremeyen ETH, yeniden toparlanma sinyalleri gösterdi. İşte 2 Mart – 9 Mart tarihleri arasında Ethereum fiyatını etkileyen gelişmelerin ışığında fiyat hareketlilikleri…

  2 Mart Salı Ethereum Borsa Özeti

  Kripto para piyasasında Bitcoin fiyatının yükselmeye başladığı gün tüm altcoinlerde kayıplar yaşandı. Ethereum da bu düşüş trendinden nasibini aldı ve yüzde 5.18 oranında değer kaybetti. Bu düşüşte bir önceki gün Ethereum fiyatının yüzde 10 üzerinde değerlenmiş olması etkili oldu. Ethereum madencileri satışlarını hızlandırdı ve bin 488 dolarla gün kapanışı geldi. Son dönemde FD7 Ventures adlı dev şirketin Bitcoin ve Ethereum satıp Cardano satın alacağını açıklaması, Ethereum fiyatındaki hızlı yükseliş hareketini baltalayan haberlerden biri oldu. Bu haber neticesinde Ethereum yatırımlarında daha sakin bir hava izleyen yatırımcılar, fiyatta bu tür geri çekilmelere sebep oldu.

  3 Mart Çarşamba Ethereum Borsa Özeti

  Önceki günün kayıplarını telafi eden Ethereum, yüzde 5.54 oranında artış gösterdi. Kripto para uzmanları Ethereum fiyatında yükselişin kalıcı olması için psikolojik sınır olan bin 600 doların üzerinde kapanış gelmesi gerektiğini söyledi. Ethereum fiyatındaki artışı tetikleyen haberler arasında kurumsal firmaların Ethereum’a ilgi duyduklarını öne süren gelişmeler yer aldı. Bitcoin fiyatındaki artışa paralel olarak Ethereum yatırımı yapan kurumsalların etkisi ile ETH günü bin 571 dolarda kapadı

  4 Mart Perşembe Ethereum Borsa Özeti

  Ethereum işlem ücretlerinin yüksek olması ve Ethereum 2.0 güncellemesinde henüz sonuca ulaşılamaması sebebiyle kademeli satışlar devam etti. Lider altcoin gün içinde yüzde 2 oranında değer kaybı yaşayarak bin 438 dolara kadar geriledi. Analistler, yükseliş trendi için yine bin 600 doların üzerini işaret etti. Ethereum fiyatının bu seviyenin üzerinde kalıcı olması durumunda yeni bir boğa trendinin başlayacağı belirtildi.

  5 Mart Cuma Ethereum Borsa Özeti

  Genel olarak altcoin piyasasında volatilitenin az olduğu Cuma gününde de ETH fiyatında bir nebze durgunluk gözlemlendi. Özellikle ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yükselişi ve SEC Başkanı olması beklenen Gary Gensler’in açıklamaları bu dönemde yakından takip edildi. ETH/USD paritesinde gün içinde bin 443 dolara kadar düşüş olması yatırımcıyı korkutsa da ETH fiyatı yüzde 0.54 oranındaki kayıpla günü bin 530 dolarda kapamayı başardı. 

  6 Mart Cumartesi Ethereum Borsa Özeti

  Kripto para piyasasında yükseliş beklentisinin oluşmasının ardından Bitcoin başta olmak üzere pek çok kripto para biriminde hızlı değer artışı görüldü. Ethereum fiyatı da gün içinde en yüksek bin 670 dolara kadar tırmandı. Analistlerin uzun zamandır psikolojik sınır olarak kabul ettiği barajın aşılmasının ardından Ethereum fiyatında hızlı yükseliş devam etti. Aynı gün içinde satış baskısından dolayı bin 514 dolara kadar düşüş gözlemlendi. Fakat ETH boğaları volatilite savaşında galip geldi ve Ethereum günü yüzde 7.77 kazançla bin 649 dolarda kapattı. 

  7 Mart Pazar Ethereum Borsa Özeti

  Ethereum’da güçlü direnç noktalarının bir bir aşılması, yeni bir ralli başlattı. Lider altcoin fiyatı bin 659 dolarla başladığı Pazar gününde de yükselişini sürdürdü. Yüzde 4.78 oranında değer kazanan kripto para birimi fiyatını bin gün içinde bin 732 dolara kadar çıkardı. Boğaların rüzgarını arkasına alan Ethereum’un bu yükselişinde geçen haftaki kayıpların telafi edildiği bildirildi. Özellikle kurumsal yatırımcıların Ethereum’a olan ilgisinin arttığı söylenirken, piyasalar bu haberlere hızlı bir tepki verdi ve ETH günü bin 728 dolarda kapadı.

  8 Mart Pazartesi Ethereum Borsa Özeti

  ABD Senatosu’nun, 1.9 trilyon dolarlık ekonomik teşvik paketini onayladığı 8 Mart Pazartesi gününde tüm kripto para piyasasında olduğu gibi ETH fiyatında da hızlı yükseliş görüldü. ETH fiyatı yüzde 5.98 oranında değer kazanırken gün içinde bin 841 dolara kadar tırmandı. Dolarizasyonda yaşanan gevşeme ve enflasyon korkusu ile kurumsal şirketlerin kripto para yatırımına ağırlık vermesi ETH fiyatında yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşma fırsatı yarattı. Özellikle Ethereum’un Bitcoin’den sonra en büyük kripto para birimi olması sebebiyle, kripto para yatırımı yapan kurumlar, portföylerinde ETH bulundurmaya ağırlık verdi. Bu gelişme sonucunda ETH fiyatı günü bin 831 dolarda kapadı. 

  9 Mart Salı Ethereum Borsa Özeti

  Pek çok kripto para analistinin Ethereum yükselişine tanıklık edileceğini söylediği 9 Mart Salı gününe piyasalar hareketli başladı. Ethereum fiyatında bin 831 dolarla yapılan başlangıcın ardından öğle saatlerine kadar hızlı bir yükseliş ivmesi görüldü ve bin 858 dolara kadar fiyatlama yapıldı. Ancak son 3 gündür yaklaşık yüzde 19 oranında değer kazanan Ethereum piyasasında satış baskısının artacağı endişesi de vardı. Bugün Ethereum yükselişini destekleyecek haberlerin gelmemesi, yatırımcıların satışa ağırlık vermeden beklemeye başlamalarına sebep oldu. ETH fiyatı önceki güne göre yüzde 0.08 kayıpla bin 829 dolardan fiyatlanıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle