BTC balinalarının hareketi dev bir ralliyi başlatabilir

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun bir süredir konsolidasyon sürecindeki hareketine devam ediyor. Zincir içi verileri izleyen uzmanlar Bitcoin balinalarının hareketinde yeni bir ralli işaretleri görmeye başladı…

  Bitcoin yatırımı yapan dev cüzdanların hareketleri, kripto para uzmanları ve Bitcoin analistleri tarafından da yakından inceleniyor. Bitcoin balina kümeleri, kısa vadede kritik destek ve direnç seviyelerine işaret ederek dev bir rallinin başlayabileceğini gösteriyor. Kripto para uzmanları, Bitcoin fiyatında belirlenen seviyenin üzerinde kalınması halinde çok güçlü bir yükseliş trendi başlayabileceğini söylüyor.

  Bitcoin Balina Kümelerinin Hareketleri

  BTC balina kümeleri, yüklü miktarda yatırımı olanların Bitcoin’i belirli bir fiyattan alıp sattıklarında ve daha sonrasında bu varlıkları hareket ettirmediklerinde oluşuyor. Bu yüzden BTC balina kümesi desteği, aslında Bitcoin fiyatında güçlü bir makro destek bölgesi olarak kabul ediliyor. Kripto para analistleri de bu seviyelerin sağlam olmasını göz önünde bulundurarak analiz ve tahminlerini yapabilirler.

  Bitcoin balinaları, BTC’yi satın aldıkları seviyelere geri gelme olması halinde, satış yerine daha fazla satın alma eğiliminde olurlar. Öte yandan balina kümelerinin direnç alanları da BTC fiyatında güçlü satış bölgeleri olarak çalışır. Çünkü balinaların pozisyonlarını nakde dönüştürebilmek içi başa baş fiyatını beklemeleri ihtimaller dahilinde görülüyor. 

  Analistler Bitcoin Balina Hareketlerini İnceliyor

  Zincir içi verileri izleyen Whalemap analistleri, Bitcoin için yakın vadede iki temel direnç seviyelerini açıklarken şunları söyledi: “BTC geri döndü. Şimdiye kadar balina desteklerinden mükemmel bir şekilde sıçradı. Bu iyiye işaret. Ayı trendlerinde balina dirençleri desteklerden daha iyi çalışır ve boğa trendlerinde de tam tersi geçerlidir. Balina destekleri artık yeniden gündemde, bu da trendin değiştiği anlamına geliyor. Nisan ayı oldukça eğlenceli geçecek.”

  Bitcoin fiyatının izlediği hareket, kripto para uzmanları tarafından fırtına öncesi sessizlik olarak yorumlandı. Uzmanlar, son dönemdeki en büyük fiyat oynaklığı ve artış beklerken şunları söyledi: “Destek ve direnç savaşı kızışıyor. Geçen haftaki seviyeler oldukça iyi çalışıyor. Bitcoin, yeni seviyesindeki hedefe ilerliyor. Bu, fırtınadan önceki sessizlik mi?

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle