Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 26 Eylül 2023

  Bitcoin (BTC) ve altcoinlerdeki negatif sinyaller azalsa da piyasadaki satış baskısını sürüyor.

  26 Eylül 2023 Salı günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Anonim kripto para analisti DonAlt, yatırımcılara yaptığı uyarıda ETH/BTC paritesinde sert düşüş beklediğini duyurdu: “Genel olarak ETH/BTC son birkaç haftadır olduğu gibi şimdi de aşağı yönde hızlanıyor ve bence bu iyi bir şey. Daha önce yaşadığımız kan kaybından daha iyi. Düşüş daha fazla hızlanırsa, asıl büyük acı daha yaşanacak demektir.”

  Dev kripto para borsası Binance, Japnoya’da USD, EUR ve Japon Yeni cinsinden stablecoin çıkarmaya hazırlanan Mitsubishi UFJ Financial Group ile ortak oldu. Japonya’da tahmini stablecoin piyasasının küresel piyasanın yaklaşık dörtte birini temsil eden 34 milyar dolar seviyelerine ulaşması bekleniyor.

  Yatırım şirketi Bernstein analistleri, spot BTC ETF onayıyla birlikte kripto para sektörünün sıçrama yapacağını iddia etti. Uzmanlar, kısa vadede piyasanın 1.5 milyar dolardan 50 milyar dolara, 5 yıl içinde de 650 milyar dolara kadar çıkabileceğini öne sürdü.

  Analist Chris Burniske, en iyi yatırım yapılabilecek kripto paraları ve karakteristik özelliklerini sıraladı: “BTC-muhafazakarlık, ETH-iyimserlik, SOL-hız, ATOM-bağımsızlık, Celestia-kullanılabilirlik.”

  Yurt içinde ise TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan, dijital Türk Lirası hakkında kritik dönemden geçildiğini belirterek “Kendi dijital para teknolojilerini geliştiren ülke örnekleri var. Dijital paranın nihai gücü, yalnızca dijital para olmasından değil, merkez bankasının ihraç ettiği bir parasal teknoloji olmasından gelmektedir.” dedi.

  JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, “Faizlerin yüzde 3’ten 5’e çıkması ile 5’ten 7’ye çıkması aynı etkiyi yaratmayacaktır. Ekonomiler çok daha fazla acı çekecektir. Dünya buna hala hazır değil” dedi. Bu açıklamalar FED’in faiz indirimlerine başlayabileceği sinyalleri olarak yorumlandı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto paralardaki belirsizlik piyasada volatilitenin azalmasına neden oldu. BTC ve altcoin piyasasında yatay yönlü fiyatlamalar öne çıkıyor. Güncel piyasada BTC %bitcoin+usd% dolardan işlem görürken altcoinlerde son durum şöyle:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle