Efsane yatırımcı: “Bitcoin balon değil”

  Bitcoin (BTC), Aralık 2020 döneminden bu yana kırdığı rekorlar ile sık sık gündeme geldi. Riskten korunma fonunun efsane ismi Bill Miller, Bitcoin’in buradan sonra çok daha yükseklere çıkacağına inanıyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 16 Aralık 2020’de 20 bin dolar barajını kırdı geçti. Bitcoin’in 2017’den beri beklenen bu hamlesi ile birlikte kripto para piyasalarında yükseliş fitili de ateşlenmiş oldu. Bu aşamadan sonra rekorlarını kademeli olarak güncelleyen Bitcoin, son olarak 4 Nisan tarihinde 64 bin 895 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı.

  Bu aşamadan sonra ise Bitcoin için hedef 65 bin ve 72 bin dolar seviyeleri olarak görülmeye başlandı. Ancak Bitcoin beklenenlerin aksine yükselişini durdurdu ve büyük bir geri çekilme yaşadı. Bitcoin’in volatil bir yapıda olduğunu bir kez daha net bir şekilde göstermesi, onu eleştirenler için büyük bir fırsat oluşturdu. Bu sert düşüş sonrası, Bitcoin’in “balon” olduğu söylemleri tekrar gündeme gelmeye başladı.

  Bill Miller: Bitcoin’in Balon Olduğunu Düşünmüyorum

  Ancak efsane yatırımcı ve Legg Mason’un eski CIO’su Bill Miller, Bitcoin’in 65 bin dolar seviyesine kadar yaklaşmış olmasına rağmen onun balon olmadığına inandığını ifade etti. 20 Nisan tarihinde CNBC’de The Exchange’e röportaj veren Miller, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

  “Ben Bitcoin’de bir balon olduğunu düşünmüyorum. Bu, şimdi onu daha çok yaygınlaştırmanın başlangıç aşaması.”

  Bill Miller: Bitcoin Altından Daha İyi Bir Değer Deposu

  Bitcoin 4 Nisan tarihinde 64 bin 895 doları gördükten sonra geçtiğimiz hafta arasında 51 bin dolara kadar gerileyerek çok şiddetli bir düzeltme yaşadı. Ancak bu sert düşüş de Bill Miller’ın fikirlerini etkilememiş gibi görünüyor. Miller, röportajında Bitcoin’in arz-talep dinamikleri etkeni ile daha fazla yükseleceğini beklediğini ifade etti. Konuya ilişkin olarak Miller’ın ifadeleri şöyle:

  Bitcoin’in arzı her yıl %2 oranında artıyor ve talep bundan daha hızlı artıyor. Bilmeniz gereken tek şey bu. Son gelişmeler Bitcoin’in daha yükseklere çıkacağını gösteriyor.”

  Bill Miller ayrıca ifadelerinde Bitcoin’in; taşınabilirlik, bölünebilirlik ve diğer ayırt edici özellikleri sayesinde altından daha iyi bir değer deposu olduğunu iddia etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle