Ünlü kripto para destekçisi: Kimse Bitcoin’i ezemez!

  Zap Protokolü’nün kurucu ortağı Nick Spanos, kripto para piyasasının son görünümünü değerlendirdi. Çin’in Bitcoin madencilerine karşı sıkı önlemlerinin Bitcoin’i durdurulamaz olduğunu kanıtladığını açıkladı…

  Kripto para dünyasının tanınmış simalarından Zap Protokolü’nün kurucu ortağı Nick Spanos, yeni açıklamalarıyla gündeme geldi. Çin’in Bitcoin madencilerine yönelik uyguladığı sert politika sebebiyle eleştirilerde bulunan Spanos, Bitcoin’in durdurulamaz olduğunu söyledi. 

  Baskıların sadece BTC’nin asla engellenemeyeceğini kanıtladığını ifade ederken, Bitcoin’in asla ezilemeyeceğini hatırlattı. “Kimse, dünyanın en büyük ikinci ekonomisi bile Bitcoin’i ezemez, değerini düşüremez ve manipüle edemez.” ifadelerini kullanan Spanos, sıkılaşmanın kıtlığı arttırdığını kaydetti. 

  Çin’in Rakiplerine Madencilik Fırsatı Doğdu

  Madencilik zorluğunun azalmaya devam ettiği mevcut dönemde Bitcoin madencilerinin kazançlarını artırmasına da ayrı bir parantez açtı: “Bitcoin’in algoritması, her 10 dakikada bir bir işlem bloğunun çıkarılmasına izin vermek için kabaca iki haftada bir ayarlanıyor. Böylece Bitcoin madenciliği yapmak hem daha kolay hem de daha kârlı hale geldi. Bu, daha fazla madenciyi tekrar cezbetmek için bir reçete.”

  Çin’den göç eden madencilerin Kazakistan, İran ve Rusya gibi yakın komşularıyla bir yer bulmaya çalışacaklarını ve bölgedeki ülkelere fırsat doğduğunu hatırlattı. Hatırlanacağı gibi son zamanlarda Çin’de kripto para madenciliği yapan büyük şirketlerden biri, ülke dışına taşınma konusunda adreslerini açıkladı. Dev şirketler, Birleşik Arap Emirlikleri, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Kazakistan ve İzlanda arasında tesislerini dağıtarak BTC madenciliği yapmaya devam edecek. 

  Bitcoin Fiyatında Yükseliş Beklentisi

  Zap Protokolü’nün kurucu ortağı Nick Spanos, düzenleyici aksaklıkların Bitcoin fiyatını her zaman yükselttiğine de dikkat çekti. Ancak Bitcoin fiyatındaki yükselişin devam etmesi için bu tür müdahalelerin kripto para topluluğu tarafından sindirilmesi gerektiğini vurguladı.

  Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarıyla kripto para topluluğunun beğenisini kazanmıştı. Çin’in madencileri yasaklamasının kripto para dünyası için büyük bir pozitif değişim olarak açıklayan uzman, bunun BTC fiyatı için önemli bir test olduğunu söyledi

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle