Kripto Para

Ünlü CEO şaşırttı: “ETH, BTC ile rekabet edemez”

  Merge ile daha temiz, düşük maliyetli ve hızlı bir kripto para birimine dönüşecek olan Ethereum ile Bitcoin’i kıyaslayan BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, yaptığı değerlendirme ile şaşırttı. Pek çok kişinin aksine ünlü CEO, Ethereum’un Bitcoin ile rekabet edemeyeceğini düşünüyor.

  BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, yaptığı bir açıklama ile Ethereum (ETH) yatırımcılarını kızdırdı! The Merge güncellemesi ile en çok eleştiri alan açıklarını kapatarak Proof of Stake (PoS) konsensüs mekanizmasına geçecek olan lider altcoin, Hayes’e göre lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile rekabet edemez!

  “Ethereum Para Olmak İçin Çalışmıyor”

  BitMEX kurucu ortaklarından olan Arthur Hayes, Ethereum için “Bitcoin ile rekabet edemez” değerlendirmesinde bulunurken, buna neden olarak Ethereum’un en iyi akıllı sözleşme platformu olmasını gösterdi. YouTube üzerinden katıldığı bir röportajda Laura Shin’in sorularını yanıtlayan Hayes, “Bence Ethereum’un çözmeye çalıştığı farklı bir sorun var. Ethereum para olmak için çalışmıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

  2016 yılında yapılan hard fork’u buna kanıt olarak gösteren Hayes, “2016 yılında yapılan hard fork ile DAO’dan sonra yaptıkları açılım ile herkesi kurtarmaları bunun en büyük kanıtı bence. Çekirdek geliştiriciler veya Ethereum’un politik iradesi ne olursa olsun, 2016 hard forku çok önemli bir örnek benim için.” dedi.

  “Kimse ETC Kullanmıyor”

  Hayes, 2017 hard forkunda ortaya çıkan Ethereum Classic’i örnek olarak göstererek, Ethereum’a kıyasla daha az kullanıcıya sahip olmasına atıfta bulundu. ETC’nin hedeflediği sağlam kripto varlık hedefinden başka bir şeyler ile ilgilendiğini savunan Hayes, “ETC aslında tam bir Ethereum parasıdır, buna rağmen kimse onu kullanmıyor. Bu da bize Ethereum’un para olmak isteyip istemediğinin cevabını veriyor.” ifadelerini kullandı.

  “Ethereum’un Kripto Ekosisteminin Parası Olduğuna İnanmıyorum”

  Ethereum’un para olmadığını gösteren şeyin enflasyon olmadığını söyleyen Hayes, “Dünyada merkezsiz bilgisayar olma hedefini amaçlayan kitlenin yine merkezsiz parayla çalışmak istemesinin sonucu olarak varılan bir uzlaşmadan bahsedebiliriz” derken, “Onlar her defasında ‘Haydi, merkezsiz bilgisayar gücü olalım’ tarafından seçim yaptılar. Ekibin halen bu vizyona sahip olduğuna inanıyorum ve bu sebep Ethereum’un dijital altın veya kripto ekosisteminin parası olduğuna inanmıyorum.” dedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle