Kripto Para

Kripto destekçisi ünlü milyarder kriptodan kaçıyor mu?

  SharkTank yatırımcısı Mark Cuban, kripto paralara verdiği destekle adından sık sık söz ettiriyordu. Ünlü milyarderin kripto sektöründeki pek çok firmayı takibi bırakması akıllara sektörden kaçmaya çalıştığı fikrini getirdi…

  Geçmiş dönemde kripto para birimlerine yönelik çok sayıda paylaşım yapan Mark Cuban, kripto topluluğunun yakından tanıdığı isimler arasında yer alıyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) destekçisi olduğu Cuban’dan şaşırtıcı bir hamle geldi. Mark Cuban son açıklamasında kripto paralar yönelik paylaşım yapan bazı hesapları artık takip etmediğini dile getirdi. 

  Kripto sektöründe dijital varlıklara açık açık destek veren kişiler arasında gösterilen Mark Cuban hayranlarını şaşırttı. FTX çöküşünün ardından ünlü milyarderin kripto para sektöründen uzaklaşmaya çalıştığı iddia edildi. Geçtiğimiz günlerde “Akıllı Sözleşmelerin değerli uygulamalar yaratmada önemli bir etkiye sahip olacağına inanıyorum.” diyen Cuban bununla çelişen hareketler yapmaya başladı.

  Kriptodaki Kriz Can Sıktı

  Ünlü milyarderin resmi sosyal medya hesabından çok sayıda kripto parayla ilgili hesabı takip etmeyi bırakması dikkatlerden kaçmadı. Yine de bazı hesapları takibe devam eden Cuban konu hakkında “Beni takip etmeyenlerin çoğunu temizledim. Hala çok sayıda kriptoyu takip ediyorum.” dedi. Geçen ay kriptonun artık sıkıcı olmaya başladığını dile getiren ünlü milyarderin son hareketi pek çok kişide “kendini kriptodan uzaklaştırıyor” fikrine yöneltti.

  Kripto para piyasasında yaklaşık dört aydır devam eden yatay süreç, FTX’in çöküşü ile birlikte aşağı yönlü hız kazandı. Bu yüzden yatırımcıların güvenini kaybettiği kripto para sektöründe pek çok yatırımcı bu olaylara rağmen kripto paralara inanmaya devam edeceklerini söyledi. 

  Takibi Bıraktığı Şirketler 

  Kripto para destekçisi Mark Cuban’ın sosyal medyada takibi bıraktığı büyük kripto şirketleri şu şekilde sıralandı: “Nansen, Uniswap, Solana, The Block, DeFi Pulse, Dapper Labs ve MetaMask.” Ünlü milyarder böylelikle UNI ve FLOW gibi altcoinleri takipten çıkarmış oldu. Cuban’ın Polygon, OpenSea ve Arbitrum dahil olmak üzere kripto şirketlerine yatırım yaptığı görüldü. Ayrıca ünlü milyarderin Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin gibi dijital varlıklara da yatırım yapıp destek verdiği biliniyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle