Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 6 Temmuz 2021

  Kripto para piyasasında inişli çıkışlı bir gün geride kalırken Bitcoin fiyatındaki pozitif görünüm yatırımcıları sevindirdi. Günün açılışında düşüş hareketini tersine çevirmeye başlayan Bitcoin’in ardından popüler altcoin projeleri de yükselişe geçti.

  6 Temmuz Salı gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  2021 yılında adeta patlama yaşayan NFT piyasası, toplam satış rakamını 2.5 miyar dolar seviyesine ulaştırmayı başardı. Yılbaşında sektörde ilgi gören NFT'lerin satış hacimleri, en büyük NFT platformlarından biri olan OpenSea'de de Haziran ayında rekor kırdı.

  Çin’in Bitcoin madenciliği üzerindeki baskıları, kripto ekosisteminde tepki ve eleştiri topluyor. Zap Protokolü’nün kurucu ortağı Nick Spanos, Çin’in bu hamlesinin Bitcoin’in durdurulamaz bir makine olduğunu kanıtladığını söyledi ve “Kimse Bitcoin’i ezemez.” dedi. 

  Nuggets News'in kurucusu ve CEO'su Alex Saunders, Wall Street’te sık kullanılan bir paradigmaya atıfta bulunarak kripto para piyasasının geleceğini yorumladı. Uzmana göre BTC fiyatında makro seviyeden düşüş ile başlayan inançsızlık süreci, kayıp döneminin ardından yeniden uyanışa işaret ediyor. 

  İngiliz serbest yatırım fonu şirketi Marshall Wace'in kripto para sektörüne yatırım yapmayı planlaması sektörde büyük ilgi gördü. Şirkete yakın kaynaklar, yönetimi altında 55 milyar dolar varlık bulunan şirketin kripto para ve ona bağlı teknolojilere yatırım yapmayı planladığını duyurdu. 

  Küresel yatırım bankası UBS, müşterilerine kripto para yatırımı yapmamaları konusunda bir uyarı raporu gönderdi. Dev banka, devletlerin regülasyon baskısı nedeniyle kripto para piyasasının tıpkı bir balon gibi patlayacağını vurguladı. Banka ayrıca profesyonel yatırımcıların kripto para piyasasından uzak kalıp daha az riskli alanlara yönelmesi gerektiğini hatırlattı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Borsalardan gelen verilere göre BTC fiyatı, yüzde 1.56 oranında artışla 34.140 dolardan işlem görmeye devam ediyor. En değerli kripto para birimleri listesinin ilk 10 basamağında yer alan tüm altcoinlerde de yükseliş hareketleri başladı. ETH ve BNB fiyatındaki artış yatırımcısını sevindirirken günün en çok kazandıran altcoini yüzde 14.25 değerlenen Uniswap (UNI) oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle