Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 9 Aralık 2022

  Kripto paralarda yeniden yükseliş sinyalleri takip ediliyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki pozitif sinyaller görülürken popüler altcoin fiyatlarındaki artış yatırımcıları memnun ediyor.

  9 Aralık 2022 Cuma gününde BTC ve popüler altcoin fiyatını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, Senato’da gerçekleşecek FTX oturumuna katılacağını duyurdu: “13 Aralık’ta ifade vermeye hazırım. Oturum sırasında elimden geldiği kadar faydalı olmaya çalışacağım.”

  ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) Başkan Vekili Michael Hsu, son dönemde ABD bankalarının kripto para birimlerine ilgisiz kaldığını söyledi: “Genel olarak açık bir şekilde söyleyebilirim ki Terra (LUNA) ve FTX’ten önce, yaşanan krizlerden sonra olduğundan daha fazla ilgi vardı.”

  CNBC kanalında Squawk Box programının sunucusu Jim Cramer, XRP, DOGE ve SOL gibi altcoinlerin dolandırıcı olduğunu iddia etti. Eski kripto para yatırımcısı, blockchain teknolojisinin kötü olmadığını ancak bazı kriptoların dolandırıcılık için kullanıldığını söyledi. 

  On-chain veri analiz platformu Santiment verilerini yorumlayan Ali Martinez balinaların yaptığı satışlara dikkat çekti: “Geçtiğimiz 30 gün içinde elinde 1.000 ile 100.000 arası Bitcoin bulunan 33 balina, elindeki bütün BTC’leri satarak piyasadan çekildi. Balinalar son 96 saatte yaklaşık 20.000 Bitcoin sattı.”

  En büyük kripto para borsası Binance CEO’su CZ, kendisine sert eleştirilerde bulunan Kevin O’Leary’e cevap verdi: “Kevin O’Leary FTX’in çöküşü için suçlayacak birini arıyorsa, parmağını yatırım ortağı Sam’e ve belki de aynadaki adama sallayarak başlamalı.”

  İngiltere Maliye Bakanlığı tarafından çıkartılan 30 maddelik Edinburgh Reformları büyüme hedefleri içinde kripto paralara da yer verdi. Yatırım yöneticileri için vergi indirimleri kripto varlıklarını kapsayacak şekilde düzenlenecek.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel bora verilerine göre BTC yüzde 2.53 artışla 17.255 dolara kadar tırmandı. Lider altcoin ETH ise yüzde 3.79 artışla 1.286 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük ilk 10 listesinde bulunan altcoinler BNB, XRP, DOGE, ADA ve MATIC fiyatlarında yüzde 1-3 oranında yükseliş hareketleri gözlemleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle